Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A magyar kultura a nemet/osztr...

Tarak kérdése:

A magyar kultura a nemet/osztrakhoz vagy a szlavokhoz all kozelebb?

Figyelt kérdés
Beleertve a mentalitast is, szokasokat illetve hogy genetikailag kihez allunk kozelebb-nemetekhez vagy szlavokhoz. A nyelvet nem kerdeztem, azt tudom hogy egyedi.

2012. nov. 20. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
A kultúra szerintem leginkább a törökökhöz, a mentalitás és a genetika pedig mindenkinél más.
2012. nov. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vegyesek vagyunk mentalitás, genetika, szokások tekintetében is.
2012. nov. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A szlávokhoz semmi közünk . A németekhez van közünk kulturálisan de nem olyan sok a magyar kultúra a mai napig megőrizte egyedülálló magyar jellegét.
2012. nov. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
utolso, tenyleg? sztem nem. es genetikailag melyik nepcsoporthoz allunk kozelebb?
2012. nov. 20. 19:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a németekhez (osztrákok ink) áll közelebb csak a kultúra, tekintve, hogy a történelmünk nagy részében hozzájuk tartoztunk :D
2012. nov. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindkettőből tapasztalhatóak hatások a kultúrára és a nyelvre is (jövevényszavak).

Az biztos hogy isszuk a sört mint a németek és isszuk a töményt mint a szlávok.

2012. nov. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát mentalitásban egyikhez sem.A magyarországi magyaroknak van a legszörnyűbb mentalitása , borzalmas.Sem a szlávok összetartását nem örököltük sem az osztrákok maximalista , precíz tulajdonságát.


A kultúra az osztrákokéhoz a közös történelem miatt de tartalmaz szláv elemeket.

2012. nov. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hollófernyiges ***** válasza:
Milyen szláv kultúra? Szlovén vagy orosz? Lengyel vagy bolgár? Cseh vagy szerb? Nincs olyan, hogy egységes szláv kultúra.
2012. nov. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mustafa33 ***** válasza:
egyébként egy magyar falu életmenetében és egy szlovák falu életmenetében a nyelven kívül semmi különbség nincs. (magyarázat egy történelem, egyforma vallások, egy társadalmi és kulturális fejlődés, kölcsönhatások sokáig egy országban, most hanyagoljuk hogy ki mit kitől vett át).
2012. nov. 22. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!