Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Igaz hogy nem illik más...

Igaz hogy nem illik más ételéből kérni?

Figyelt kérdés

Úgy tudom hogy kérni csak akkor szabad (bármit)amikor vészhelyzet van,vagy előtte felajánlották az adott dolgot.


Pl,ha nincs valakinek zsebkendője és lehetetlen hogy szerezzen magának akkor úgy gondolom hogy kérhet.


De ételt?Az iskolában rendszeres az hogy ha valakinél van egy zacskó akármi (csipsz vagy édesség) mindenki ott nyavajog hogy kérhet-e.Szerintem ezt nem illik és olyan kellemetlen mikor megkérdezik tőlem hogy kérhetnek-e,és még én nem akarok bunkó lenni hogy azt mondjam hogy nem.Erre volt már példa és akkor én voltam az önző gyerek.


Ha meg is kíván valamit az ember,egy idegentől nem kérne,viszont olyan osztálytárstól vagy ismerőstől kér akihez esetleg semmi köze,vagy még életében nem beszélt vele.


Barátok közt azért ez más.Nyilván hogy a barátaim között megkínálok másokat,és felszabadultabb légkörben ahol az emberek ismerik/szeretik egymást ott rendben van a kérés.Szerintem.


Hogy van ez?


2012. nov. 15. 00:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem viszonyfüggő, de a kellemetlen helyzeteket úgy a legegyszerűbb elkerülni, ha megelőzöd őket.
2012. nov. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Mekkora pancser már aki kéreget...mindig is lenéztem az ilyeneket.De ha valamit nagyon szeretsz és nem akarsz adni másoknak,akkor miért előttük eszed,hogy megkívánják?
2012. nov. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem illik. Nekem nem lenne pofám. Ezek ilyen pofátlan élősködő emberek, akikből érdekes módon egyre több van. Régen még ha kínáltak is illett szabódni és legalább kétszer nemet mondani, mielőtt vettél a kínált ételből. De illett nagyon kínálni, tukmálni is, szóval nem úgy volt, hogy egyszer megkérdezték, kérsz-e és ha azt mondták nem, akkor oké. Hanem még legalább 5x elmondták, hogy na vegyél már.
2012. nov. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi mikor gyereke voltunk,,és valakinek nem volt kajája mi is kéregettünk,,ilyesmit,hogy "adj egy harit,hú van cukrod kérek én is,,vagy mit hoztál uzsira, cseréljük.."stb..ez nem piszkoskodás ,meg se koldulás ez természetes reakció ami elmúlik.

Én 47 éves vagyok nekünk még banánt és narancsot tilos volt az iskolába vinni,mert hiány cikk volt és sok gyerek megkívánja és bele is betegedhet.

különbem ha meg olyat eszel és sajnálod nem kell előttük elővenni, főleg vannak akik direkt a másik kajájára ácsingózik. Nálunk is volt és azt bizony elküldtük a fenébe.

2012. nov. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Zsizsik666 ***** válasza:

Én mikor suliba jártam, annyira idegesítő volt, hogy 5.-6.-7. órában sokan elkezudtek ordítani, hogy : "Nincs valakinek kajááájaaaaaa!" Visszhangzott az egész terem. Eg idő után raktam be vajaszsömléket 1 szelet sonkával, s odaadtam nekik, az enyémet is, mert nem nagyon szeretem a szendvicseket, mást meg nem tudtam vinni.

Amúgy szerintem sem illik kérni mindenből, pl. a chipsben nem olyan sok van. Esetleg ha beviszel egy nagy csomag teszkós burgonyaszirmot xD

2012. nov. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Igaz, hogy nem illik máséból kérni, viszont ha mások előtt eszel, akkor illik őket megkínálni, vagy máshogy megfogalmazva, nem illik olyanok előtt enni, akiket nem akarsz megkínálni. Úgyhogy egy-egy neked és az osztálytársaidnak.
2012. nov. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Látom azért a többség egyet ért velem.Nem sajnálom én a barátaimtól,de ahogy a kérdés alatt írtam is,a barátaimat megkínálom és velük szívesen osztozom.De attól igen is sajnálom aki csak úgy odapattan és alig ismerem..
2012. nov. 16. 19:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!