Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik bemutatkoznom, kezet...

Illik bemutatkoznom, kezet nyújtanom?

Figyelt kérdés

Állást nem hírdetett meg ez a szociális intézmény, csak gondoltam beadom az önéletrajzomat, és érdeklődök. Ilyen estben, ha az igazgatót, vagy egy alkalmazottat találok ott, illik kezet nyújtanom és bemutatkoznom, vagy várjam amíg kezet nyújtanak esetleg nekem. Köszi.


22/l


2012. okt. 30. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Add fel nekik postán, ha érdekli őket, majd behívnak!
2012. okt. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha állást nem hirdetnek, akkor minek...
2012. okt. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jó lenne végre tisztázni: a bemutatkozás és a kéznyújtás az két különböző dolog, legtöbbször nincs is köze egymáshoz. Tehát bemutatkozhatsz udvariasan kézfogás nélkül is - és kezet foghatsz olyan ismerőssel, akit már ismersz.

Azt is jó lenne belátni, hogy az emberek fele utálja a kézfogást. Egy fiatal (22 éves) lány látványa, aki kézfogásra nyújtja a kezét... szerintem komikus látvány.

2012. okt. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Rövid válasz: nem szükséges.

Előfordulhat, hogy ők maguk mutatkoznak be. Előfordulhat, hogy a bemutatkozás előnyödre fog válni, de az is lehet, hogy semmi jelentősége nem lesz.

2012. okt. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam, hogy komikus látvány lenne és inkább meg kell várnom, míg ők nyújtják felém, csak nem voltam mostanáig biztos abban, hogy tényleg így a helyes. Köszönöm a megerősítést.
2012. okt. 30. 23:00
 6/7 anonim ***** válasza:

>> komikus látvány lenne és inkább meg kell várnom, míg ők...

Nem kellene megvárnod ! Jobb, ha ők se nyújtanak kezet. Miféle görcsös szükséglet ez a kézfogás ? Anélkül nem tudsz létezni ?

A kézfogás egy köszönés, ha már mondtad, hogy "Jó napot kívánok", akkor a kezfogás már hab a tortán, vagyis fölösleges.

A legelegánsabb: köszönsz, bemutatkozol szóban és megmondod mit akarsz. A kézfogást hagyd meg a tv előtt szereplő politikusoknak.

2012. okt. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem görcsös szükségeltem a kézfogás, sőt kifejezetten nem szeretem és hanyagolnám, amikor nem szükséges. Csak kiváncsi voltam ilyen szituációban mi az előnyösebb.

Voltam és nyújtotta a kezét az igazgató úr, amikor bemutatkozott. Valóban küldhettem volna mailben is az önéletrajzomat, viszont én önkénteskedni szeretnék pár hónapot, amíg alkalmaznak. Mindenképpen behívtak volna úgyis egy beszélgetésre.

Én ott teremtem hívás nélkül is. :)

2012. nov. 1. 16:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!