Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha email-ben szeretnék írni...

Ha email-ben szeretnék írni egy fiatalabb volt tanáromnak, akkor milyen köszönéssel kezdjek? ( nem tegeződtünk még eddig)

Figyelt kérdés
én 18/L vagyok ő 27/F
2009. aug. 12. 18:55
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
igen ezzel az volt a problémám, hogy nem tudom hogy még tanít-e , úgyhogy a tanár urat ki akartam hagyni..
2009. aug. 12. 20:46
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem attól, hogy esetleg már nem tanít, neked attól még a tanárod volt, tehát szólíthatod Tanár Úrnak. Ez mégis jobb, mint ha pl. Tisztelt/Kedves Szabó Úr-nak szólítanád, mert az túlságosan hivatalosnak hat.
2009. aug. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
igen, nem akartam úgy tűnni,mint egy adóhivatal :D "tisztelt.. "
2009. aug. 13. 02:12
 14/14 anonim ***** válasza:
Sztem elég egy Üdv tanárúr, oszt' jónapot. A boltosnéninek meg postás bácsinak sem tiszteletem meg halló kedves pultos úrral szoktál köszönni, nem annyira idegenek ők... de ahogy érzed.
2009. aug. 13. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!