Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha email-ben szeretnék írni...

Ha email-ben szeretnék írni egy fiatalabb volt tanáromnak, akkor milyen köszönéssel kezdjek? ( nem tegeződtünk még eddig)

Figyelt kérdés
én 18/L vagyok ő 27/F
2009. aug. 12. 18:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

ha ő úgy érzi, hogy a kapcsolatotok jellege megengedi, akkor majd ő feljánlja a tegeződést.

részedről udvariatlanság a kezdeményezés.

2009. aug. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Tanár úr!

Elnézését kérem, hogy íly módon zavarom, de szívemben viharzó érzéseim utat törnek és ez a forma még mindíg biztonságosabb, mint ha lerohanom előadáson.

Drága Tanár úr, én szeretem magát!

Kérem ne ítéljen el és ne gondolja, hogy ez csak egy éretlen diáklány vallomása.

Hisz az eddigiekből is látszik: komoly, felnőtt nő vagyok.

Amikor önre gondolok elönt a forróság, szaporábban ver a szívem és érzem, igen, biztosan érzem, sőt-TUDOM!!!, hogy minket egymásnak teremtettek.

Tanár úr, ha ön is így érez irántam kérem válaszoljon mielőbb.

Az ön örörk szerelme:

Laura

2009. aug. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Kankalin ***** válasza:
58%

Tiszteletem Tanár úr!

Minap olvastam/láttam/hallottam blabla és eszembe jutott blabla...

2009. aug. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A Kedves Tanár Úr! szerintem is OK, de az utána lévő ömlengést, amit a második válaszoló írt, inkább ne (bár gondolom, ezt mondanom sem kell).
2009. aug. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

19:49

Poénnak szántam, ill inkább ébresztőnek, amennyiben szerelmes diáklány a kérdező.

Mert bármit is ír, a tanára átlát rajta és az ugye a kérdezőnek nem kellemes..

Második válaszolo vagyok.

2009. aug. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Kankalin ***** válasza:

Honnan vesszük, hogy egy szerelmes diáklányról van szó? /valószínűleg persze igen/ de egy okosan megírt barátságos levélen nincs mit átlátni! Ha nem tolakodó, faggatózó.


A tiszteletem tanáruras

2009. aug. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
19:49 vagyok, viccnek jó volt, néhány romantikus regényt juttatott eszembe, amilyeneket még hajdanán írtak, de amelyet már 14 évesen sem vettem komolyan... :)
2009. aug. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

dehogyis szerelmes diáklány XD

továbtanulással kapcs. írtam :)

2009. aug. 12. 20:29
 9/14 Kankalin ***** válasza:
Miért nem szerelmes diáklány?! Olyan illúzióromboló vagy már ne haragudj! :)
2009. aug. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

"e-mailben" a helyes verzió. Egyébként te ne tegezd le, a tanár úr megszólítás megfelel. Szerintem nem kell nagybetű sem (Tanár Úr - nekem nagyon modorosnak hat), bőven elég, ha "Kedves" vagy "Tisztelt" megszólítással kezded. Attól függ, hogy milyen viszonyban voltatok előtte. Ha közvetlenebb, akkor mehet a "Kedves" is.

2009. aug. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!