Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan szokjak le a nagy...

Hogyan szokjak le a nagy agresszivitásról?

Figyelt kérdés

Minden kis sz@ron felkapom a vizet és ezt már annyira utálom. Ma jövök haza és valaki aki szembe jön velem véletlenül megbotlik a botrányos minőségű járda kiálló darabjában és az ásványvízes üvegből rám löttyen a víz és gondolkodás nélkül leadtam neki egy pofont mert nem tudtam kontrollálni magam ő meg azt sem tudta hogy kérjen bocsánatot a víz miatt én meg gondolkodás nélkül leadtam neki egy pofont, aztán meg rohantam utána hogy én kérjek bocsánatot a pofon miatt. Most is egy kis bűntudatom van miatta.

Minden ilyen kis sz@ron felkapom a vízet. Hogy szokjak le erről?



2012. nov. 2. 11:24
 1/7 A kérdező kommentje:
21/F
2012. nov. 2. 11:30
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak kicsi bűntudat? Legyen nagyobb és akkor magad fogod megtalálni a megfelelő utat. Elég, ha arra gondolsz, te is egy olyan esendő ember vagy, mint a másik. Te is megbotolhatsz szó szerint, vagy átvitt értelemben és neked sem esne jól, ha a hibádért pofont kapnál. Nem kell ehhez szakember, szaktudás, kicsit foglalkozz többet a saját hibáiddal, esendőségeiddel és próbáld meg bele képzelni magad más helyzetébe. Én is botlottam már meg feltérkövezett útszakaszon, nem volt narancssárga csíkkal kijelölve, hogy : Figyelem, ez itt kiáll!!!! Bár én csak megbotlottam és mentem tovább, de bele gondoltam, hogy milyen ciki lett volna már, ha elhasalok, plusz összetörik az amit épp cipelek. És még ezért egy járókelő meg is pofoz? Hát nincs elég bajom? Gondolj ebbe bele. A városban, ahol élek, van egy sétáló utca, ahol ránézésre tökre síkban vannak a kövek. Nem egyszer láttam rajta átbugdácsolni embereket, mert annyira becsapós, hogy síkban van, megszokja, hogyan emeli a lábát és egyszer csak befigyel egy kis kiálló kősarok, amit nem nyomtak bele rendesen az alapba, vagy később diletált, ki tudja. Nem tudom hogyan szokj le, szerintem egyszerűen képzeld bele magad mások helyzetébe.
2012. nov. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért lehetne nagyobb bűntudatod is !

Az nem jutott eszedbe, hogy segíts inkább neki ? Elesik, te felpofozod..Remélem nem a környékünkön laksz..:((

Igen, ahogy előttem Írták..gondold bele magad a mások helyzetébe. Inkább segíts, mint bánts valakit..

Agresszivitásod jó lenne időben kezelni, mielőtt úgy begurulsz, hogy megölsz valakit..Mig gyilkos nem leszel...

Börtönbe majd téged vernek..és csinálnak veled mást is...


Ha ilyen marad a viselkedésed, nagyon, nagyon magányos ember leszel. Megkeseredett, önkontroll nélküli...

Keress fel egy szakembert..

Csak halkan kérdezem, ha az aki elesett, felpofoztad, erősebb lett volna mint te, akkor is felpofozod ?

Vagy annyi kontrolod van, hogy csak azt bántsd, aki gyengébb tőled?

Ez viszont nem emberi tulajdonság..

2012. nov. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából ez az egész agresszivitás egy költözés miatt vezethető vissza. Sokáig Budapesten laktam a szüleimmel, majd amikor a 11. osztállyal is végeztem leköltöztünk Békéscsabára ahol a 12.-et olyan osztályban kellett elvégeznem amiben a legtöbb fiú olyan volt amilyen és most lettem. Amíg Pesten laktunk soha nem volt ilyen, eszembe sem jutott hogy bántsak mást de ahogy leköltöztünk Csabára teljesen átvettem ennek az osztálynak a stílusát. Most szintén Békéscsabán lakok egy albérletbe. Valószínűleg jövőre visszaköltözök Pestre és vagy megyek Egyetemre a megtakarított pénzemből vagy megpróbálok elhelyezkedni. Már pár éve azon vagyok hogy megpróbáljam visszaszorítani az agressziót de aztán valahol valamilyen formában mindig visszajön.
2012. nov. 2. 18:43
 5/7 anonim ***** válasza:

hűha, ha egy idegen megütsz, vagyis tetlegesség fajulnak a dolgok, akkor menj el agresszió kezelésre. komolyan mondom,. te is szenvedsz tőle, arról nem beszélve, hogy előbb utóbb ebből garázdaság, testi sértés lesz, meg börtön. jó, hogy nem akarod magadnak ezt.

mindenképpen másképp kell látnod magad körül a világot, önuralmadat növelned kell, meg kell tudnod, mi nyomaszt, stresszel ennyire, mitől lettél ilyen, tehát menj el terápiára, amig megteheted

2012. nov. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
menj vissza pestre, ha ott sem műlik el, akkor kérj szakembertől segítséget
2012. nov. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló voltam. Ha ilyen könnyen át tudod venni a társaid stílusát, valószínűleg könnyen befolyásolgató ember vagy. Talán ebből kellene kiindulni. Kell, hogy legyen benned akkora akaraterő és önkontroll, hogy magad meg tudd ítélni mi a helyes és mi nem. Hidd el, engem is érnek sérelmek nap mint nap ostoba emberektől, de ha az agresszióra agresszióval reagálnék minduntalan, már nagyon sokan utálnának. Gondolom te sem szeretnéd, hogy utálatos, beképzelt embernek tartsanak. Ne azokkal törődj, akik hasonlóan viselkednek, hanem azokkal, akik példamutatóak. Az írásodból ítélve Te intelligens vagy, biztosan nem vagy rossz ember és tegyél ellene, hogy ne is legyél rossz. Elvégre tudod, hogy a mostani viselkedésed rossz, különben nem tetted volna fel a kérdést. Enged, hogy inkább azok befolyásoljanak, akik jó szándékúak, biztosan nem szeretnél később balhékba keveredni. Legyen a szemed előtt az egyetem, a tanulás, hogy tovább fejlődj, legyen belőled VALAKI, akire büszkék lehetnek a szüleid.
2012. nov. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!