Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Japánban hogyan gyászolnak?

Japánban hogyan gyászolnak?

Figyelt kérdés

Sok helyütt(főként filmekben) láttam,hogy amikor meghal valakijük,akkor égetnek egy füstölőt és imádkoznak valamit.

El tudná nekem mondani valaki részletesebben,hogy ez hogy is folyik és hogy milyen valláshoz köthető ez a ceremónia?


2012. nov. 1. 17:02
 1/8 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy rossz helyre tettem a kérdést,talán a vallás témakörbe is beleillene...elnézést ezesetben.
2012. nov. 1. 17:04
 2/8 SpartanR81 válasza:

Nem tudom pontosan, de szerintem nekik nincs gyász. Teljesen másként fogják fel az életet, a halál számukra megdicsőít.

Pl.:Ha egy diák megbukik valamiből, öngyilkos lesz. Ezzel le mossa a szégyent a családról...

2012. nov. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Pl.:Ha egy diák megbukik valamiből, öngyilkos lesz. Ezzel le mossa a szégyent a családról..."

Ne haragudj,de ez akkora baromság,mint Isztambul ide...Honnan vetted mégis,ha szabadna kérdeznem?

Talán régebben ez így volt,de az már nagyon régen volt,ma már nem a szamurájkorszakban élnek :)

2012. nov. 3. 11:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Régebben tényleg öngyilkosok lettek amiatt, de az már jó rég volt..
2012. nov. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SpartanR81 válasza:
Hát nézzetek akkor szépen utána :D
2012. nov. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jajj ez nagyon nagyon nagyon régen volt már. A mostani japán fiatalok sokkal lazábbak, mint régen. Jó mondjuk nem buliznak annyit 18 éves korukig (sőt szinte semennyit, utána viszont egyetemen nagyon bedurvulnak ezen a téren), mint a magyarok, de azért nem lesznek öngyilkosak, ha netalántán megbuknak(nem sok esély van rá) :D nagyon elvagy tévedve.
2012. nov. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves Spartan,reméltem,hogy mondod majd,hogy "nézzünk utána".

Nos még jóval,mielőtt ezt mondtad,"bátorkodtam" utánakeresni az állításodnak,és bizton mondhatom,hogy semmi valóságalapja nincs.

Persze az is lehet,hogy mi vagyunk a hülyék,ezesetben kérlek,küldj nekünk valami forrást,ami alátámasztja az érvelésed,köszi.


Egyébként köszönöm a többi választ is!

2012. nov. 4. 13:13
 8/8 Kameko-san ***** válasza:
Konkrét gyászolást nem tudok, de náluk a fehér a gyász szín (ugye nálunk a fekete). Gondolom imádkoznak is. De szerintem ott sem mindenki ugyanúgy gyászol :)
2012. nov. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!