Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Japánban hogy hogy nem elterje...

Japánban hogy hogy nem elterjedt az asztalon étkezés?

Figyelt kérdés

Érdekelt mindíg is a japán kultúra, és ahány ilyen képet látok, mindíg a földön ülve étkeznek, a tálak, kaják is a földre vannak elhelyezve.


Tudom, hogy Ázsiában sok helyen így csinálják, de miért?


Európában hogy hogy elterjed azt, hogy az asztalnál ILLIK enni? Ha nem is a konyhaasztalnál (hanem pl a szobában), akkor sem a földről...


Miért van ez? Miért alakult ott másképp? Ha van is asztalka, az ilyen kis kicsike, amit itt jóformán arra használnak, hogy növényeket tartsanak rajta.


Hogy hogy így alakult?


2012. szept. 19. 15:36
 1/4 A kérdező kommentje:
Sőt, leginkább asztal sincs a lakásban. Miért?
2012. szept. 19. 15:36
 2/4 anonim ***** válasza:
valószínűleg azért amiért ágy sincs csak a tatami:) ha tippelhetnék én a földrengésekre szavazok, vagy az alacsonyságukra:D
2012. szept. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezen is gondolkoztam, hogy nem kényelmetlen-e a hátnak a kemény földön fekvés :D
2012. szept. 19. 16:23
 4/4 anonim ***** válasza:
hát turista beszámolok szerint nagyon és kényelmes :) egyedül a párna az amivel nem lehet megbékélni :D
2012. szept. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!