Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikor kell tapsolni és mikor...

Mikor kell tapsolni és mikor "ütni" az asztalt?

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tapsolni színházban kell, egy jó előadás után. Amit a show műsorokban látsz, annak ehhez semmi köze. "Ütni" az asztalt soha nem érdemes, mert nem sokra mész vele értelmes társaságban (másban még kevésbé). Viszont kiállni az igazadért, keményen érvelni akkor kell, ha hamisan, vagy erőszakkal azt el akarják venni.
2012. okt. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Nemetorszagban az egyetemeken az elöadasok vegen a hallgatok nem tapsolnak, hanem "ütik" az asztalt, vagyis kopognak rajta. Szamomra elöször eleg furcsa volt, de mara hozzaszoktam.
2012. okt. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A bajoroknál az asztal ütögetése a tetszésnyilvánítás formája (főleg, ha sör is van az asztalon). Tehát van, ahol tapsolnak, van ahol az asztalt ütögetik. Szokás kérdése.
2012. okt. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából parlamenti közvetítésben láttam, hogy volt aki tapsolt, volt aki az asztalt kopogtatta.
2012. okt. 31. 16:14
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg az asztal kopogtatása jelnyelven a "jó étvágyat kívánok"-at jelenti, mert zavaros lenne, ha mindenki elkezdene mindenkinek hadonászni egyszerre, de az asztal rezgését a kopogás látványát érzékelik.
2012. nov. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tatabike válasza:

"Nemetorszagban az egyetemeken az elöadasok vegen a hallgatok nem tapsolnak, hanem "ütik" az asztalt, vagyis kopognak rajta. Szamomra elöször eleg furcsa volt, de mara hozzaszoktam."


Ez itthon is így volt régen is. Ha láttál közvetítéseket egyetemi előadásokról a Magyar Televízióban, ott is láthattad.

2012. nov. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!