Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell ennyire általánosít...

Miért kell ennyire általánosítani?

Figyelt kérdés

Fórumokon, élőbe meg mindenhol azt hallom és látom, hogy az emberek meg vannak róla 100%-ig győződve, hogy az én korosztályom és a nálam fiatalabb generáció elkényeztetett, szenny előadókat gyárt (pl Fluor) , hogy mindenkinek iphone-ja van, hogy mindenki ribi meg ilyenek.


Most komolyan, miért kell ilyeneket boldog boldogtalanra ráhúzni? Az, aki a leírtaknak megfelel, az csak egy vékonyabb réteg, egyáltalán (tapasztalat) nem ilyen a többség. Nem értem miért kell ezt mindenkire ráhúzni.


Most attól, hogy mondogatják, hogy "bezzeg az én generációm" stb, meg ha fejre állnak sem lesz ez másképp, minden generáció más és más, minden generációban van egy még eltérőbb vékony réteg.

De miért kell azt hinni, hogy a többség ilyen?


2012. okt. 25. 12:33
 1/6 Antimod ***** válasza:
100%
Az ember szeret általánosítani, sémákban gondolkozni, mert a skatulyázás megkönnyíti az információk feldolgozását, és ezáltal a gondolkozást. Még azután is nagyon nehéz kitörni belőle, ha erre magad rájöttél, mert a szokás (és sajnos a lustaság) nagy úr.
2012. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3%

Tapasztalataim szerint meg az általad említett normálisak sem normálisak.

Hidd el, hogy mindenki azt állítja magáról, hogy ő a kivétel, pedig sajna az a gyakoribb, hogy ez nincs így, semmiben sem jobb.

Másik kedvencem az, amikor a tanulással jönnek, hogy ők azért normálisabbak, mert jobbak a jegyeik... Hát szerintem ettől sosem lett erkölcsösebb senki.


Szóval minden ilyen húde én aztán sokkal normálisabb vagyok emberkének megnézném mondjuk a fészbúk profilját.


Láttam én már pár valóban normális lánykát/fiút... De őszinte leszek: elég csúnyácskák voltak. Valószínűleg ők is ugyanolyanok lennének, mint a többiek, ha megfelelőbb testi adottságokkal rendelkeznének. Normális és egyben szép tizenévest még nem láttam.

2012. okt. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Túl azon,amit Antimod leírt,az ember szeret összehasonlítani és ezekből az összehasonlításokból úgy kijönni,hogy a másik negatív tulajdonságait emeli ki!Ezzel időlegesen elvonja a figyelmét az önvizsgálattól!A másik sz@r@ büdösebb!

2012. okt. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden fiatal korosztálynak volt valami "bolondsága". Most sincs másként.

A mi utánunk következőkre meg már más lesz mondva.

2012. okt. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
öregszenek és csak ez marad nekik
2012. okt. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Malats ***** válasza:
Mér érdekel ki mit mond? Engem hidegen hagynak az általánositások, tekintve hogy én magam jobban ismerem a korosztályom. És magamat még inkább. Ezek után mondhatnak bármit.
2012. okt. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!