Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szégyen, ha valaki...

Miért szégyen, ha valaki tanyán lakik? És még paraszt is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Volt év elején bemutatkozás, meg minden és elmondtam ,hogy hol lakok XY falu mellet, tanya XXX szám alatt, erre sokan nevettek. Nem tudom ezen mi a nevetséges. Pedig szinte ebben van a megélhetés, nekünk közel 100 hektár földünk van, hatalmas istállóval ,rengeteg marhával, közel 500 tyúkkal stb... Nem mondom van belőle évi több mint 15 millió Ft haszon de dolgozni is kell , én lány léteremre, nagyon sokat dolgoztam nyáron is. A városi szerint ezen mi a nevetséges?

Főleg ,hogy ez egy gimnázium és azt hittem itt normásabbak a tagok, de tévedtem. Nem dicsekedtem az osztálytársaimnak vele, de mivel kérdezték elmondom.

A másik ami felbosszantott ,hogy a kaját dobálták, mi hálát adunk ,hogy tudunk mit enni akkora szegénység van.



15L


2012. okt. 22. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

elsőnek: gondolom befektetés is van, az állatokat etetni kell, nem csak füvet esznek :) a vetőmag is pénz, a gépek is, ha van, kell szerelni, üzemanyag kell bele és persze rengeteg munka minden.

Nem szégyen a tanya, se a munka, csak eléggé fáradságos.

2012. okt. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Csak gondolunk az éhező munkásokra és parasztokra.

És engem így neveltek ,hogy az ételt becsüljem meg , mert rengetegen éheznek és adjak hálát ,hogy én nem azok közé tartozom.

2012. okt. 22. 19:57
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

sok városi hülyegyerek azt hiszi h a tanyán csak műveletlen,szarlapátoló parasztok dolgoznak.

kérdezd meg h miért nevettek ki, vagy egyszerűen ne foglalkozz vele.


2 tipp:soha ne mondd,hogy paraszt vagy,mert félre érthető ;)

és ne nagyon hangoztasd h mennyit kerestek,nehogy éjjel "meglátogassanak" benneteket.

2012. okt. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2. a haszon az már ezek felett van. amiről te írsz, az inkább bevétel.
2012. okt. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

ne reagáld túl. szokatlan vagy. és a 15 évesek mindenen nevetnek ami szokatlan, esetleg csúfolják is. ez van. ha azt mondtad volna, hogy egy hajón laksz akkor is nevettek volna. de ettől nem szégyen sem hajón, sem tanyán lakni.

a paraszt szónak meg van egy olyan jelentése is, hogy tahó. ez is lehet vicces nekik.

még egyszer a lényeg: nem megsértődni.nem felhúzni az orrunkat. a kajában is igazad van, de ha bosszankodsz azzal nem alakítasz ki bennük jobb szokásokat.

2012. okt. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tudod, Kérdező, én most komolyan irigyellek, hogy tanyán lakhatsz! Ezt 100% komolyan mondom, mielőtt bárki iróniát látna bele.


Engem érdekelne az, hogyan zajlik egy napja, hete egy igazi tanyán élő embernek (gyerek, felnőtt) a mai világban. Mennyire lehetséges az ún. önellátás megoldása, stb.


Nagyon szívesen venném, ha privátban (amennyiben neked nem jó, célszerű a nyilvános) írnál.


Én igenis felnézek azokra, akik ezt bevállalják.


Soha, soha ne foglalkozz, hogy más városi begyepesedett majom hogy reagál. A tyúknak több esze van, mint az olyan embereknek...


Én magam falun élek, és semmi pénzért nem költöznék városba.


Üdv!


30/N

2012. okt. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég ostobák, hogy ezen röhögnek. És mi a francot zavarja ez őket?

Ez egy életforma, és ez is kenyérkereset.

Remélem, leszállnak rólad a közeljövőben és kedvesebbek lesznek veled.

2012. okt. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert sztereotipak vannak a fejükben, és filmekből építkezik a kis agyuk.

Amúgy én is irigyellek! :D

Anno én voltam az egyedüli falusi az osztályban, és habár nem cikiztek meg semmi; és ma már nem sok különbség van némelyik falu és város között, de azért érezhető volt számomra.

Klassz osztályom volt amúgy, viszont volt köztük akiknek nem értettem a gondolkodását. Egy ember aki a természet közelében él, és szorosabb kapcsolata van vele, annak sokkal tisztább lehet a feje, és egyszerűbb is.

Én észrevettem magamon, mikor alig töltöttem itthon időt, és többet a városban, tök felesleges dolgokra kezdtem vágyni - mert mindent a képembe toltak, kirakatok stb -, és úgy nem is tudom, elkezdtem pörögni. Aztán ezt már észre se vettem... Ezt így utólag látom látom.

Most ha ilyen van, kimegyek az erdőbe, vagy kirándulok és kitisztul a fejem. Ez a baja a legtöbb embernek; zöld hiánya van.

Ismered a mondást, hogy józan paraszti ésszel?


Egyszer elmentünk állatkertbe, és egy osztálytársam teljesen odáig volt, mert életében először látott tehenet, meg házi állatokat, az is inkább ott kerítés mögött volt.

Én meg minden reggel a búzamező előtt buszoztam, a másik oldalon meg csupa állat volt. Este meg arra bicikliztem :D

Hát nekem meg ez volt fura :D

2012. okt. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!