Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Első nap és rettegek. Mit tegyek?

Pixi3 kérdése:

Első nap és rettegek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Helló!


Nem kertelek az az igazság hogy kövér vagyok, és jövőhéten kezdődik a főiskola (Angliába nem MO-n). Informatika szakra fogok járni és rettegek az új emberektől. Magyarországon nagyon sokan gonoszak voltak velem mindenféle ok nélkül. Teljesen számomra ismeretlen emberek messziről kiröhögtek/beszóltak. Sosem voltam rámenős, bunkó, ápolatlan, kirívó stb. (nemtom milyen sztereotípiák vannak még) Általába mindig csendes vagyok, még azoknak se szólok vissza akik nagyon megérdemelnék. Mit tehetnék hogy olyan benyomást keltsek más emberekben, hogy ne kezdjenek el bántani?



2012. szept. 27. 00:57
 1/8 ava87 ***** válasza:

Először is: ne rettegj :) Próbálj megnyugodni, mert ha félsz, azt mások is megérzik rajtad, és az nem jó.

Másrészt, amikor én utoljára Angliában jártam, azt vettem észre, hogy ott valahogy több a túlsúlyos a fiatalok között, mint itthon. Bár lehet, hogy csak rossz megfigyelő vagyok, de nekem ez valamiért feltűnt.

Egyébként meg a kövérség még nem ok rá, hogy valakit bántsanak, én nagyon sok vidám, kedves, közvetlen embert ismerek, akik vékonynak egyáltalán nem mondhatóak. Az egyik legjobb barátnőm is eléggé duci lány, mégis mindenki szereti, mert vidám, kedves, barátságos, meg egy kissé nagyszájú is, de ennyi belefér :)

2012. szept. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Utazásaim során én is azt vettem észre, hogy külföldön ez valahogy elfogadottabb dolog. Ne izgulj előre, mert azzal csak magadnak ártasz! Te legyél olyan amilyen, kedves és aranyos. Hidd el nem lesz olyan szörnyű! :)
2012. szept. 27. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy õk is rettegnek belül, csak nem látszik rajtuk. aki nem duci az is retteghet, mindenkinek van olyan testrésze ami miatt aggódik, görbe orr, lábak, fogak stb, belül mindenkiben van egy kis gátlás, nem csak benned.
2012. szept. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Felejtsd el!

Nem attól rettegsz, hogy a súlyod miatt beszólnak, hanem attól, hogy egyáltalán egy új közösség, új emberek, új lesz minden, és mi azzal nem vagy egyelőre tisztában, hogy mi is fog ott történni, meg még ismeretlen minden és mindenki.

No de ettől fél belülről mindenki más is, akivel ott fogsz találkozni. Ezért is jobb, ha minél inkább nyitott vagy, kedves, és közvetlen,mert minél előbb kötsz ismeretséget számodra szimpatikus emberekkel, annál hamarabb oldódik benned ez a feszültség.

2012. szept. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Így van....

Legyél természetes, mintha évek óta oda járnál, és mindenkit ismernél.

Legyél közvetlen, de tapintatosan.

ez határozottságot mutat, és érettséget.


A többivel ne foglalkozz.

2012. szept. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 nevem-senki ***** válasza:
Anglia, főiskola, informatika szak. Na ki a király? Naná, hogy te! :) Mással ne foglalkozz!
2012. szept. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Légy természetes az más közösség ott sokkal elfogadobbak az emberek,ott lehet hogy pont az lesz a baj ,hogy fel se figyelnek rád
2012. szept. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a külsőd miatt ott szekálni fognak. Több külföldi országban toleránsabbak az emberek, mint Magyarországon.

Undorító ez a beszólogatás egyébként is: azt se tudják ki vagy, milyen ember vagy, csak "nem tetszik a képed" és ennek hangot kell adni / szemüveg, túlsúly, frizura, stb. /. Én is jártam már így.

2012. szept. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!