Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A 40-50 éveseknek át kéne...

A 40-50 éveseknek át kéne adni a helyet a buszon?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok és az ősz időseknek és a betegeknek át szoktam adni a helyet, de már többször volt incidens 40-50 évesekkel, hogy miért nem adják át a helyet a fiatalabbak.

Aki nem vén vagy beteg annak nem szoktam átadni a helyet.

40-50 éves joggal elvárhatja, hogy átadják a helyet a fiatalabbak? Én lennék a bunkó?



2012. okt. 22. 11:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"mert ugye egy 40 éves 2 napig bőg utána... :D"


Ezt én írtam, de hát rajtam nincs is sok plusz kiló, mert én 2-3 megállókra nem is szállok fel (ha gyerekek és csomagok nélkül vagyok), mert fitt és átlagos testalkatú szeretnék maradni, főleg hogy ülőmunkát végzek. ;-)


Az amúgy nekem is jól esett, amikor átadta valaki a helyet mert felszálltunk a két gyerekkel, két iskolatáskával, két tornazsákkal, plusz kis hátizsákkal, két uzsonnással, én még egy táskával és egy szatyorral, plusz tömeg is volt - a két gyerek leülhetett, ölükbe meg a lábukhoz kapták a cuccokat, így mi sem foglaltunk el annyi helyet, nekem nem kellett zsonglőrködni sem a táskákkal, sem a vézna 8 évesemre nem kellett vigyázni hogy ne lökjék fel és nem vágtunk hátba senkit a táskákkal.

De ez a helyzetemnek szólt, ha munkából jövök egy kis táskával, akkor nem várom el, hogy árgus szemmel nézzenek, le óhajtom-e tenni a popómat a napi 8 óra ülőmunka után vagy sem.

2012. okt. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
72%

Te jó ég, 37 évesen? Anyám 58, de fittebb, mint te.

És igen, nagyanyáink idejében kiszúrták a nők szemét azzal, hogy udvariasak voltak a nőkkel, aztán ennyi, szabadság nuku, száj befog és dolgozzon a nő, nevelje a gyereket, este meg tegye szét a lábát. Inkább állok a buszon, de nem sírom vissza azt az időszakot.

2012. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%

12:21, Nem akarlak bántani, de ha még 47 évesen írtad volna a kommentet. Nekem egy 37 éves nő, szép és fiatal, és még ha ne adj isten valamiért fölszed + 10, 15 kg régi önmagához képest, akkor ahhoz hozzáerősödik, és nem akar szatyrokkal együtt eldőlni, mint egy krumpliszsák.

Amúgy mindennel egyetértek, csak rossz olvasni, hogy ezt a kor már ilyen mamikának jön le, akinél természetesek a plusz kilók, gyengébb fizikum, és akit lesni kell a buszon, villamoson, ha fölszáll.

2012. okt. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
17%

Audrey, nem is értem, miért vagy ilyen ellenséges velem!


1) mondtam, hogy nem cserélem vissza ezt az időt én sem, de akkor is hiányzik, hogy nem is tekintenek nőnek, és ilyen udvariatlanok.


2) Én nem nem vagyok fitt, mint mondtam, és cucc nélkül semmi gond a kapaszkodással, de sokszor van nálam a bevásárlás + táska + ez meg az, nem taglalom, leírtam, ott egyensúlyozok, mint egy szörfös a deszkán, nem tudok kapaszkodni, és a tizenéves srácok MINDÖSSZE egy MP3-lejátszóval felszerelkezve tespednek egy széken... Na EZT nem látom be!

2012. okt. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
61%
12.50 neked is úgy jött le, hogy mámika vagyok... Pedig nem, csak mondom, észlelem a különbséget 20 éves koromhoz képest, és ezt próbáltam megosztani veletek, mert én például nem gondoltam rá 20 évesen, hogy más testérzés lesz később...
2012. okt. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben nem a koroddal van baj, hanem az ezer szatyorral. De te írtad, hogy jönnek az évek meg a pluszkilók.

Ezen csak az segít, ha mondjuk hétvégén, amikor otthon van a férjed, vagy bárki más, aki elkísér vásárolni, akkor intéztek egy nagybevásárlást, hogy ne te egyedül cipeljél munka után 10 l tejet meg lisztet, meg mindent, ami nehéz. Így napi egy szatyor nem lenn olyan nehéz.

Mindenki fáradt munka, iskola után, aki meg iskolából jön, az még otthon is tanul estig jó esetben, a nők főznek. És mindenki azt hiszi, ő a legfáradtabb, a maga baja a legnagyobb. Én nem is ülök le helyi buszon pont ezért, nem akarok konfliktust, mert mindenki ülni akar. A néni, a bácsi, a terhes, a fáradt, a beteg, szóval inkább hátramegyek a buszon.

2012. okt. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
12:56, Jó, megértelek. Csak én még huszonévesen szeretném megőrizni azt a hitet, hogy tényleg nem lesz más testérzésem 37 éves koromban.:)
2012. okt. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Anyukám 45 éves, és múltkor szomorúan panaszolta, hogy valaki átadta a helyét neki :) Szerintem ilyen korban még nem szorulnak rá az emberek arra, hogy feltétlenül leüljenek. Az persze más téma, hogy senkinek sincs a homlokára írva, hogy hány éves.
2012. okt. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!