Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A 40-50 éveseknek át kéne...

A 40-50 éveseknek át kéne adni a helyet a buszon?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok és az ősz időseknek és a betegeknek át szoktam adni a helyet, de már többször volt incidens 40-50 évesekkel, hogy miért nem adják át a helyet a fiatalabbak.

Aki nem vén vagy beteg annak nem szoktam átadni a helyet.

40-50 éves joggal elvárhatja, hogy átadják a helyet a fiatalabbak? Én lennék a bunkó?



2012. okt. 22. 11:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, hogy rosszul van, de lehet, hogy simán bunkó.

Nem kötelező átadni a helyet, hisz kifizetted a buszjegyet. Ugyanannyi jogod van ülni, mint a 40 évesnek.

2012. okt. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha a 40-50 éves fitt, fiatalos akkor nem kell fölpattanni. Max. nemek szerint lehet udvariaskodni, ha fiatal srác vagy, akkor az 40-50-es nőnek átadni, ha netán sok szatyorral közlekedik. Ennyi idős (egészséges) férfi viszont nem hinném, ha jó néven venné, ha egy huszonéves, vagy harmincas nő felkínálná a helyét.
2012. okt. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Egyszer utaztam 2 és fél órát, az elején felszállt egy max. 50-es manus, akiból undorító piaszag áradt, és hangosan elkezdett hőbörögni mellettem, hogy az ő lábát tuti leverte volna az apja, ha nem adja át a helyet egy idősnek, Borzasztóak ezek a mai fiatalok stb. Én szépen bedugtam a fülhallgatót, becsuktam a szemem, nulla érdeklődést mutattam, így igen hamar abbahagyta:D
2012. okt. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

40 vagyok, ha egy 24 éves átadná nekem a helyet a buszon, két napig bőgnék.

Én azoknak szoktam átadni kortól függetlenül, akik terhesek, kis gyerekkel vannak (még akkor is ha férfiak, sőt buszon ahol nehéz kapaszkodni, nagy a lökdösődés és a sofőr megy mint az állat még 7-8 éveseknek is átadom), bárhol sérültek (kéz, láb, stb), nagyon sok csomaggal szerencsétlenkednek, vagy a nagyon idősek.

Nem tudom, hogy milyen az a 40-50 éves aki a helyet követeli, az én korosztályom még elég fitt és fiatalos.

2012. okt. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát én 40 vagyok és jól nyakon is vágnálak, ha olyan rozzantnak kezelnél :-)))))
2012. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem kell, az a bunkó, aki ezt elvárná. Én csak betegeknek, kismamáknak és szimpatikus 60 feletti embereknek adom át a helyem.
2012. okt. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

Én csak terhes nő meg sérült esetében adom át.

A kor nem érdekel, van elég öregasszony a buszon, aki két helyet foglal a szarával, nyugodtan rakják le a földre aztán lesz hely.

2012. okt. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Hacsak nincs szemmel látható baja, vagy ezer szatyra, NEM. ha meg hőbörög, akkor mondd, hogy "bocsánat, nem láttam, hogy öregnek tetszik lenni."

Persze ha meg lenénized, akkor meg van sértve, hogy ő nem öregasszony, mi?

2012. okt. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem kell átadni,szerintem ez így pont korrekt,ahogy leírtad,kérdező.
2012. okt. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
11%

37 n vagyok, és azt veszem észre magamon, ahogy telnek az évek, hogy bizony jönnek rám a plussz kilók, és ha üres mindkét kezem, nem gáz, de ha szatyrok vannak nálam, könyökhajlattal karolom át a rudat, rángat a busz vagy villamos (mert újabban egyre vadabbul vezetnek a sofőrök!) bizony jól esne letenni magam valahová.


Azt gondolom, hogy a tizen-huszonéveseknek elég felesleges még leülni, olyan jó kondiban vannak (voltam én is). Különösen fiúk szerintem jó, ha figyelmesek, körbenéznek, és ha nem is kifejezetten felkínálják a helyüket, mert ugye egy 40 éves 2 napig bőg utána... :D de mondjuk diszkréten felállnak, és ha az embernek jól esik, le tud ülni... Így senki nem sértődik.


Amúgy én fiatalabb koromban sokszor választottam azt, hogy simán nem ültem le, így nem kellett átadogatni a helyet, de felmértem, hogy a többiek nálam idősebbek vagy súlyosabbak, nekik jobban kell a hely.


Az is fontos szempont, hogy 10-en 20-on évesen az ember 40-50-60 kiló, aztán jön még rá az évek során 10-20 kiló... Nem gondoltam volna korábban, de HÚÚÚÚÚ.... őrületesen sokat számít.... Olyan, mintha állandóan cipelnék egy 15 kilós krumpliszsákot.


Visszatérve a férfi-nő dologra: nekem nagyon hiámnyzik nőként, hogy a férfiak figyelmesek és udvariasak legyenek velünk. Emancipáció és női öntudat ide vagy oda, egyszerűen rosszul esik a buszon ücsörgő férfiaktól, hogy le se sz*rják, hogy a jelenlétükben nők állnak... Nagyszüleink idejében, ha belépett egy nő a szobába, az összes férfi felpattant, s csak akkor ült vissza, ha a hölgy is helyetfoglalt. Tudom, hogy nagyon megváltozott a világ, és sok változásról nem is mondanék le, de speciel nagyon jól esne, ha a pasik nem furakodnának előre, hogy elsőként szállhassanak fel, ha nem vágnák le magukat az ülésekre és terpeszkednének ott közönyösen, hanem éreztetnék, hogy ÉSZREVETTÉK, hogy nő vagyok, mint az édesanyjuk, a szerelmük, a lányuk, s egy udvarias mosoly kíséretében tennének egy gesztust, hogy tessék...

2012. okt. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!