Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A gonoszság egy idő után...

Drgdf kérdése:

A gonoszság egy idő után visszafordíthatatlan?

Figyelt kérdés
Van olyan mértékű gonoszság, hogy azt már sehogy sem lehet visszafordítani?

2012. okt. 20. 20:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A szellemi lényekkel az a "baj", hogy a lényük már lényegében egybeforrt a gonoszsággal. Ráadásul pontosan tudják, hogy hol mi lesz velük, de ennek ellenére azon "dolgoznak", hogy minél több embert magukkal tudjanak vinni oda, ahova őt fognak kerülni. Egyszerűen ha akarnának sem tudnának tőle megszabadulni. Egyébként én azt sem zárom ki, hogy az emberek is képesek elérni ezt a szintet, de ezt nem tudhatom biztosan.
2012. okt. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Dehogynem, az ember elvesztheti a szabad akaratát folyamatosan táplált, erős negatív érzelmek, például a gyűlölet vagy a fanatizmus hatására. Egy idő után túllendül egy ponton, és sosem lesz képes megbékélni azokkal, akiket gyűlöl.
2012. okt. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mindenki bezsél itt gonoszról, de most komolyan. Mi a gonosz?


Aki öl, nem törődik másokkal, nincs lelkiismerete vagy a kultúrája áldozata?

Azaz, empátiahiányos, amiről nem tehet.


Ennyire bipolárisan nem szabad látni a világot :)

Van gyenge és erős, ez tény, de gonosz nincs. Az ember alap természete, hogy társas lény és átérzi társai baját, AZAZ jó.

Ez biológia.

Ha ez hiányzik, akkor "gonosz" lesz és segíteni kell rajta, mert vag ynem veszi észre, vagy gyenge.

Persze, én elég "gonosz" vagyok ahhoz, hogy ha valaki a segítséget nem fogadja el párszor, azt hagyjam megdögleni bele, mivel ez stresszel is jár és a többi agysérült is rátámad.... de ez már az én véleményem.


Most gonoszság ez vagy sem?

Semelyik. Normális emptáia szint.


Nah, még mindig hisztek ebben az ellentétes világban?

2013. jan. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!