Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » "végeztem 600! ", miért épp...

"végeztem 600! ", miért épp "600", honnan jött ez?

Figyelt kérdés
A 80-as években, és talán még a 90-es évek elején is nagyon elterjedt volt ez a "kiszólás". Mit jelent benne a "600", honnan jött?

2012. okt. 19. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Hasonló kérdésre itt a GY.K.-n egy értelmes válasz érkezett:

"Nem esküszöm meg rá, de emlékeim szerint ezt jelentette a seregben: "Végeztem az éleslövészettel, a távolság, amennyire a céltárgyam volt: hatszáz méter"

2012. okt. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hmmm. Ötletem sem volt, de hogy a katonaságból származik, arra sosem gondoltam volna.

Köszi szépen a választ.:)

2012. okt. 19. 13:38
 3/3 anonim ***** válasza:

"Végeztem az éleslövészettel, a távolság, amennyire a céltárgyam volt: hatszáz méter""


Nekem kicsit fura ez a magyarázat, mert én ezt nem jelentéskor hallottam, amikor egy katona a felettesének jelentett, hanem eligazításkor, amikor a feljebbvaló tette helyre a beosztottait... A 600 nekem olyasmit jelentett, hogy ő befejezte, további dumának helye nincs.


Persze attól még lehet, hogy átvették a tisztek, mert jó nyomatékosan hangzik...

2020. dec. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!