Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vannak különbségek az országok...

Vannak különbségek az országok testbeszédjeiben?

Figyelt kérdés

pl.. itt nálunk teljesen más gesztussal fejezünk ki valamit, mint Amerikában? vagy fordítva?

Milyen jelek vagy gesztusok lehetnek amik eltérnek? Amit ha más országban csinálsz sértésnek veszik? Vagy nincs ilyen??



2012. okt. 16. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Az nem igazán a testbeszéd amire te gondolsz. Pl olaszoknál a v alak, mutató és gyűrűsujj segítségével, nem a győzelemre való buzdítás jele és nem is a békéjé. Pl autósok szokták egymásnak mutogatni ha ki akarják fejezni a véleményüket a másiknak, mi szerint az rosszul oldotta meg a kialakult helyzetet. A testbeszéd ösztönös, nem hogy országonként, de még személyenként is akadhatnak eltérések.
2012. okt. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha gesztusokra gondolsz, akkor talán a legdurvább a bolgároknál az igen és a nem, mert ők pont fordítva mutatják: a fejüket rázva mutatják az igent, és bólogatva a nemet.
2012. okt. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A testbeszéd ugyanúgy a kultúra része, mint a verbális beszéd. Ezért eltér országonként, kultúránként, sőt az egyes ember kulturáltsági szintjétől függően is. Gondolj csak arra, miként fejezi ki nálunk egy primitív, és egy intelligens ember, ha nem tetszik neki valami.
2012. okt. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én mikor voltam Németországban, és be kellett mutatkoznom egy srácnak, akkor én automatikusan (ahogy szoktam), kezet nyújtottam neki és aztán az arca mindkét oldalára adtam egy puszit. (úgy mint ez nálunk szokás) És úgy meglepődött, hogy mit csinálok, hogy csak lesett, és a közös ismerősöm magyarázta el nekem, hogy a németek nem adnak puszit. Főleg nem egy ismeretlennek akit akkor ismertek meg.:D
2012. okt. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát egy magyar se ad puszit olyannak akit éppen abban a pillanatban ismert meg hol élsz tee:D
2013. okt. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A nagy része hasonlóság. Például ha az ember zavarban van, akkor más országokban is ugyanúgy keresztbe teszi a lábát, lesüti a szemét, átkarolja magát stb. Viszont a kézjelek (hüvelykujj felmutatása, a hüvelyk- és mutatóujj hegyének összeillesztése) értelmezése különböző. Az egyik ismerősömet egyszer kirúgták egy francia étteremből, mert amikor a pincér megkérdezte, hogy ízlik neki az étel,ő összeérintette a hüvelyk- és mutatóujja hegyét, jelezve, hogy príma. Nemrég jött rá, hogy ez a kézjel a franciáknál nullát jelent.
2014. jún. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!