Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyit segít a férjetek otthon?

Mennyit segít a férjetek otthon?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyan feleségek válaszát várom, akik otthon vannak gyerekekkel.


Nekem kicsit furcsa a mi felállásunk, mert szó szerint rám marad minden, még az olyan munkák elvégzése is, amik szerintem is, a férjem szerint is férfimunka. Szekrényt rakok össze, csapot szerelek, ha folyik, autót mosok, felhordom a nehéz dolgokat a pincéből és lehordom ugyan ezeket oda, olajozom a szekrényajtókat, hogy ne nyikorogjanak, átrendezem a bútorokat, és hasonló dolgok. Emellett persze a háztartás "női" része is rám marad, főzés-mosás-takarítás, a családot érintő ügyek rendezése is az én feladatom, valamint a gyereknevelés teljes egészében. Nincs olyan, hogy apu mesél este, vagy ő fürdeti a kicsit, nincs együtt játszás. Az egyetlen, amit megtesz a férjem, hogy 1-2 hetente egyszer főz, általában hétvégén.


Kicsit kevésnek találom, meg is említettem már jó párszor ezt, és mindig az a válasz, hogy szóljak, ha segíteni kell. Sokszor persze meg is teszem, de kezd elegem lenni abból, hogy mindenért szólni kell, meg abból is, hogy tólnyomó részt hiába szólok, a dolgok elfelejtődnek, míg meg nem unom, és nem csinálom meg én. Beszélgettünk erről is, említettem, hogy az azért mégsem járja, hogy mindig mindenért szólni kelljen a másiknak, hiszen akkor joggal várhatnám el, hogy nem főzök neki, majd szóljon, ha főzzek. Kis túlzással persze. Szerinte normális, hogy a nő szól, ha segítség kell, szerintem pedig az normális, hogy ha szólok, meg is csinálja, valamint azt is normálisnak tartom, hogy ha a szekrényt kell összeszerelni, akkor anélkül fogjon hozzá, hogy nekem kelljen noszogatnom.


Egyszóval hogy megy ez nálatok? Mennyit segít a férjetek az otthoni teendőkben, gyereknevelésben, ügyintézésben? Ti is fogjátok a kezét és mondogatjátok, hogy most bal lábat a jobb elé, most a jobbat a bal elé? :-) (Nem, eleinte egyáltalán nem volt ilyen, ez nagyjából 4 éve kezdődött, 9 éve vagyunk együtt. Még csak a kicsi szüetéséhez sem tudom kötni, ő most 8 éves.)


2012. okt. 15. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

1. a férfiak többségében ilyenek, szólni kell nekik. Különben nem veszik észre a munkát. A legtöbb fiút elkényeztették, otthon kiszolgálták vagy te kiszolgálod és ezért nem is kell megmozdulnia.


2. Az én párom megcsinálja a férfimunkát, mert otthon is elvárás volt és ebből nem lett alább adva. Ha szólok és azonnal vagy a héten nem kerít rá sort, akkor szól, hogy bocs, most nem fog menni, csak 2 hét múlva.


3. szoktasd át. A férfit is nevelni kell. Mint a gyereket. Olyan lesz, amilyennek szoktatod. Ha kinyalod a popsiját, akkor egy vasszeget nem ver be a falba. Ez komoly. Nem vicc.

Találd meg a módját, hogyan tudod a házi feladatok elvégzésére motiválni. Pl megköszönöd, főzöl valami finomat ha elvégzi a dolgát...stb. Aztán tedd ezeket a dolgokat rutinná számára, dicsérd, hogy milyen erős, ügyes, te sokkal bénább vagy és nagy terhet vett le rólad. A végén már dicsérni sem kell, mert magától érthetődig.

2012. okt. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Mi együtt èlünk,gyerek nincs,jelenleg nem dolgozom,csak a pàrom,így mindent nekem kène csinàlni,szerintem.Pàrom elvègzi a fèrfimelot,de mostansàg màr segit a fözèsben is..
2012. okt. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Először is: nem "segít". Van egy közös háztartásunk, kettőnk érdeke hogy rendben legyen, hogy legyen mit enni és tiszta ruha amit felvenni.

Amióta itthon vagyok azóta én többet csinálok természetesen, hiszen több időm van rá. De ha valamiért mégis elcsúszok (nyűgösség, fogzás, csak úgy lusta vagyok) akkor persze megcsinálja ő. Ehhez nem kell külön kérvényt benyújtanom.

Kevés olyan dolog van, amit megosztunk, de 99%-ban enyém a teregetés és a vasalás, övé az esti fürdetés és az ablakpucolás.

Minden másnál meg aki marja, kapja elv működik :-)


De ha jól értem, 8 éves a gyereketek tehát egész nap otthon vagy egyedül? Se gyerek, se munka? Ha igen, akkor szerintem az a normális hogy te csinálsz mindent, hiszen ezért vagy otthon, nem?

2012. okt. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy ha egy anyuka otthon van a gyerekkel, akkor mennyire normális, hogy a gyerek is, a háztartás is, az ügyintézés is, a favágás is, a szekrényszerelés is automatikusan az ő dolga-e. Csak mert kis túlzással azt kérdezhetném, hogy ha mindent én csinálok itthon, akkor minek nekem a férj?


Az anyagiakba nem mennék bele, elég bonyolult, mindenesetre nem a férjem tart el, tehát még azt sem mondhatom, hogy ő dolga a pénz megszerzése, a fennmaradó rész az enyém. Pénzt én is hozok a házhoz, ha úgy tetszik.


Azt viszont gondolom, hogy egy nőnek többek között arra kell a férfi, hogy ne kelljen fát vágnia, a férfinek meg arra (is!!!) kell a nő, hogy ne neki kelljen a család melegéről gondoskodnia.


Egyszóval kérdés, hogy a nőnek, ha otthon van a gyerekkel, valóban nem ér véget a napja soha? Ha a férfi ledolgozza a 8-9-10 óráját, el is végezte a rá szabott feladatot? A családban és a háztartásban már semmi dolga?


(A privikre is válaszolni fogok szépen sorban, mindenkinek köszönöm, aki vette a fáradságot és írt!)

2012. okt. 15. 19:41
 5/9 anonim ***** válasza:

De akkor nem értem: miért van otthon a 8 éves? Nem jár iskolába?

Mert ha valaki csecsemővel van otthon, akkor nyilván nem tud mellette mindent megcsinálni.

2012. okt. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A lényeg szempontjából teljesen mindegy, miért van itthon, miért nincs itthon, ki mennyit keres, és hasonlók. Ha leírom, hogy a gyerek speciális tanrendű iskolába jár, ami 8-tól fél 12-ig foglalja le, az min változtat? Ebben az esetben nincs dolga a férjnek a családdal és a háztartással? Így nem kell a gyereknek az apa, a nőnek a férfi?
2012. okt. 15. 20:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon el van kapatva a férjed. Nálunk minden házimunka felesbe megy, a férfimunka meg a férfié. Egyedül a vasalást nem vállaltam. (F34) Szerintem a gyereknek is jót tesz, ha azt látja, hogy a férfinek tennie kell. Biztos vagyok benne, hogy ez a szülői minta öröklődik.
2012. okt. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na igen, a következő gondolat, hogy vajon szeretném-e, hogy a gyerekek azt lássák és vegyék példának, ahogyan most élünk... Hiszen nem is az a kérdés bennem, hogy össze tudom-e rakni a szekrényt, mert erre a kérdésre a válasz a nem kétbalkezes béna nők esetében az, hogy össze. Igen, le tudom mosni az autót, meg tudom szerelni a vízcsapot, bele is fér a napba. De hogy az egyik házastársnak abszolút nulla feladata legyen, míg a másik vállát minden nyomja, szerintem nem követendő példa.


Most, hogy íg egyetértettem magammal és a hozzászólókkal, megyek aludni. :-)

2012. okt. 16. 00:38
 9/9 mustafa33 ***** válasza:
Mi lenne, ha egyszer megbeszélnétek és felosztanátok az "ismétlődő" munkát (mosaás, vasalás, mosogatás, fözés, portörlés...)? akkor tudná mi a dolga. De azt ne várd, hogy észreveszi mind azt ami a nőnek természetes, sőt böki a szemét. Arról mindig szólni kell. És remélem akkor meg is csinálja. Egy nő és egy férfi máskép látja avilágot és mást lát fontosnak, más a fontossági sorrendje. Ez természettől való. Én sem látok meg mindent, ami esetleg a feleségemet idegesíti. De én sem várom el tőle, hogy észrevegye ha le kel vágni egy ágat a körtefáról, vagy a kocsi hangjáról észrevegye hogy hibás. Tőle be is sülhetne a motor. De ez így természetes, nem? Azért van szánk és azért van fülünk. ☻
2012. okt. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!