Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Inspiratív személyek, példakép...

Inspiratív személyek, példaképek. Milyen viszonyod van velük?

Figyelt kérdés

Mondogatják olykor társaságban, hogy "nekem ő, meg ő a példaképem".


1., A nyilvánvaló kiállás mellett MIBEN, és...

2., ...HOGYAN nyilvánul meg NEKED a példaképed követése?

2., MENNYIRE hat rád a példaképed?

3., MI ALAPJÁN választottad azt a személyt?


2012. okt. 11. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Engem Scott Adkins inspirál.Ez miatt kezdtem el gyurni és azóta is amikor már kezdem úgy érezni, hogy nem birom rá gondolok.
2012. okt. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 yuda ***** válasza:

Olyan ember van több is, akit bizonyos tulajdonságai miatt többnek érzek magamnál. Igazából lehetségesnek tartom, ha jól megnézném, a legtöbb ember rendelkezik egy, vagy több jelesebb tulajdonsággal.

Pl. egyik munkatársam siket léttére egyetemet végzett, nálam kétszer választékosabban fogalmaz. Ha belegondoltok, egy siket embernél ez mekkora eredmény...

Mennyi erőfeszítésébe kerülhetett ilyen hátrányból oda elérni. Az emberi teljesítmény határait feszegeti...

vagy: egyik lány annyira kedves. Óriási a kontraszt az emberek között, mert egy másik túl harsány, beképzelt, szemtelen-ő pedig olyan szerény, kedves.Emiatt vonzó.

vagy: másik kollégámtól, ha megkérdezek rég használt szavakat, elfeledett kifejezéseket, csípőből ismeri.

Összefoglalva visszatérek az eredeti gondolatomhoz, hogy lehetségesnek tartom, ha mindenkinél megkarcolnám a felszínt, akkor találnék olyan tulajdonságokat, amelyek vonzóak számomra.

2012. okt. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Legfőképpen az értékrendjében a példaképem, és abból, hogy hogyan kezel bizonyos helyzeteket, hogyan kommunikál le konfliktusokat vagy más hasonló szituációkat.

2. Fontosabb döntések előtt megkérdezem magamtól, hogy vajon ő mit tenne a helyemben, és igyekszem azt tenni.

3. Igyekszem minél hasonlóbbá válni hozzá.

4. Talán most már elárulhatom, hogy a példaképem Jézus Krisztus. Azért Őt választottam, mert ha a mai világban mindenki olyan lenne, mint ő, akkor ez egy jó világ lenne. Valaki beszól, belém köt, keresztbe tesz nekem, igyekszem nem az átlag mai attitűdnek megfelelően melegebb égtájakra küldeni és kilyukasztani a kocsija kerekét. Ehelyett úgy cselekszem, ahogy Jézus Krisztus cselekedett a rosszakaróival: barátságos és jóindulatú vagyok. Az egyetlen maradéktalanul hatékony konfliktuskezelési stratégia. :)

2012. okt. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!