Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Keresztelik a kislányomat, és...

Keresztelik a kislányomat, és nem tudom, mik ilyenkor a szokások! Valaki segítene nekem? Nem sokára jövö hét vasárnap lesz.

Figyelt kérdés
tehát,hallottam olyanokat,hogy a kersztanya veszi a baba keresztelő ruháját,aztán a keresztanya nem mehet el pisilni keresztelő elött...ti mit gondoltok nálatok mi a szokás,és nálatok még mien szokások vannak? Római Katolikusok vagyunk.
2009. aug. 5. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
A keresztanya van amikor megveszi a keresztelőruhát,de van amikor csak a kendőcskét veszi meg,amivel kereszteléskor letörli a pap a baba homlokát.A szertartás lebonyolítását pedig a pap elmondja.A keresztelő előtt semmilyen babonás szokás nálunk nincs,még nem is halottam ilyen ostobaságról.
2009. aug. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Te jó Isten! Nem mehet el pisilni? Hogy fér össze a katolikus hited ilyen babonás dolgokkal? Mert mi lesz, ha mégis elmegy pisilni? Hogy tudsz felnőtt emberként ilyenekben hinni? Egyébként meg az veszi a keresztelő ruhát, akinek van rá pénze, nem minden keresztszülő teheti meg. Nálunk megtehették volna, de mi, szülők vettük meg.
2009. aug. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Aki egyetlen abszurdumot képes elhinni, az utánna az összeset elhiszi. Egon Larsen. Szerintem az ember pár napig kibírja víz nélkül. Ne igyál és akkor nem kell pisilni. Ennél nagyobb hülyeséget még nem hallottam.
2009. aug. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én nem hiszek ezekben a babonákban,én csak úgy hallotam ezeket!!!!!olvassátok el rendesen a kérdést mielött a másíkat leírnátok!....lol:S
2009. aug. 9. 11:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!