Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Pesten miért nem hagyják...

Doryka1234 kérdése:

Pesten miért nem hagyják szabadon a mozgólépcsőkön a bal oldalt?

Figyelt kérdés
Bécsben csak a jobb oldalon állnak, hogy a siető utasok számára a bal oldal szabadon maradjon. Annyira idegesítő, hogy ezt nálunk nem lehet megtenni.Ti mit gondoltok?
2012. okt. 3. 22:18
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudtam,hogy van ilyen "szabály",pedig logikus. Ezentúl figyelek rá. Szerintem sok embernek nem jut eszébe magától,de ezért szerintem nem ők a hibásak.Itt is lehetne egy tarts jobbra felirat..

Nem hinném,hogy te mindig azt figyelnéd,hogy másoknak hogy ne legyél útban más esetben.

2012. okt. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
43%

De, sajnos szabadon hagyják, mert a magyarok is olyan "birkák", hogy átvették ezt a buta szokást külföldről. 10 évvel ezelőtt a metróban még matrica hirdette az àthúzott lépő emberrel, hogy nem szabad a mozgó lépcsőn sétálni, mert balesetveszélyes! Az emberek ésszerűen beálltak egymás mellé, így a sor is feleakkora volt, mint manapság a hosszú libasorok (birkasorok).

A mozgólépcső ha lassan is, de mozog és ha az ember lép felfelé akkor van egy olyan pillanat, amikor csak egy lábon áll, de a keze még nincs a korláton, a másik lába pedig még nincs a lépcsőn. Ez annyira instabil helyzet, hogy egy hirtelen megállás során, de akár csak ha megszédül valaki könnyen eleshet valaki, ezáltal akár tömegbalesetet okozva, hiszen az alatta álókkal együtt eldőlhetnek, mint a dominó.

Minden utas várhatna 30 mp-et, amíg fel/leér a mozgólépcső, ha valakinek erre sincs ideje, az induljon el korábban!

2012. okt. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
68%

-Vannak, akiknek annyira unalmas az életük, és nem tudnak mit csinálni, meg kivel, hogy így csinálnak maguknak műsort. Beállnak a mozgólépcső bal oldalára, megállnak a villamos ajtaja előtt, de nem szállnak le, gyök kettővel kacskaringóznak a szűk járdán, stb, tehát direkt akadályt képeznek. Másnak meg dolga van siet, joga van megelőzni őket, ahogy lehet meg is teszi. Legtöbben udvariasan. Jobb esetben unatkozó alanyunk is udvariasan félreáll. Rosszabb esetben, és ez a gyakoribb, fel van háborodva, hogy szeretnének elmenni mellett, ezért patáliát csap. És már meg is van az aznapi szórakozása!


-Vannak akik szintén sietnek, de ilyen buta versengés van a fejükben. Egyszerűen nem bírják elviselni, ha valaki gyorsabban siet, mint ők. Ezek sokszor félre sem állnak kérésre sem.


-Vannak a szerelmespárocskák, akik szintén nem zavartatják magukat, és totyognak egymás mellett a keskeny helyeken, hogy a szembejövő se tudjon elmenni mondjuk egy utcán. Mozgólépcsőn meg nem hajlandók félreállni, és még pofáznak is, mert ketten erősebbnek érzik magukat. beképzelt kategória...


-Vannak a szórakozottak, akik nagyon el vannak merülve valami gondolatban, és azt sem tudják hol vannak. Ők többnyire jópofák szoktak lenni, mert kérésre kapcsolnak, hogy rossz helyen tengtek-lengtek, és nagy bocsánatkérésekkel, mentegetőzésekkel, mosolyokkal félre is állnak. Hát ők a ritkábbak.

Talán ilyen mindenkivel elő is fordul. Néha nem figyelünk, bal oldalt ragadunk, stb. Velem is volt már ilyen néha. Akkor viszont megfigyeltem, hogy tök úgy kezelnek, mint aki direkt áll az útban. Hát hiába, egyik oldal sem jó.


Én úgy vagyok vele, hogy igyekszem nem akadály lenni, viszont ha nagyon kell sietnem, akkor nem vagyok hajlandó megvárni, míg előttem kirakatokat bámulnak nulla tempóval...

2012. okt. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
64%
Mielőtt a 12. hozzászólást olvastam, azt hittem, én jöttem a holdról. Senkinek nem tűnik fel, hogy az egyébként is abnormálisan rohanó életben mi a csodának kell még a MOZGÓlépcsőn is rohanni??? Ez olyan, mintha pl. a délinél a metró utolsó kocsijában felszállnál, és minden állomáson átszállnál a következőbe, hogy minél hamarabb megérkezz a deákra. Nemdebár?
2012. okt. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem egyszerűen nincs benne a köztudatban, ennyi.

Nem kell ezt túlragozni.

2012. okt. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
64%
Napi rendszerességgel van szerencsém mozgólépcsőzni, és úgy veszem észre általában a jobb oldalra állnak az emberek, természetesen előfordul, hogy akad valaki aki (feltételezem) kevesebbet használja a mozgólépcsőt, így kevésbé tudja az íratlan szabályokat és nem veszi észre, hogy az előtte álló 40 ember mind a jobb oldalra sorolt be és ő marad a bal oldalon, de nyugodtan mondhatom, hogy ez 100-ból egy. Viszont ha csúcsidő van, és már tömörülés a m.lépcső előtt, akkor ez a a dolog megszűnik, az emberek egymás mellé állnak be. nincs ezzel semmi gond, ha nagyon sietek akkor felfutok egy álló lépcsőn :)
2012. okt. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
71%

14!


Én pl szoktam rohanni m.lépcsőn. Van, hogy reggel 8-tól 6-ig suliban vagyok, és van 20 percem elérni a vonatomat, ha nem akarok még egy órát várni a következőre, márpedig szeretnék hazajutni minél hamarabb. Szerintem jogos. Ha a haverokhoz jövök be kocsmázni nem rohanok. Szóval van az a helyzet amikor jogos... szvsz

2012. okt. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:
60%
én azért nem hagyom szabadon mert balkezes vagyok.
2012. okt. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:
61%

a másik nevetséges pedig az hogy 3 percenként jár a metró mégis mindenki rohan hogy elérje.

nah ez a nemsemmi!

2012. okt. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
64%

Én Bécsben élek, szerintem sokkal jobb így közlekedni, ha sietek akkor a lehetőségem megvan, hogy gyorsabban haladjak és egyáltalán nem balesetveszélyes, ha valaki elszédül akkor így is úgy is elesik.

A másik dolog, hogy ahogy én észrevettem Pesten sokkal gyorsabban mennek a mozgólépcsők, mint itt.

2012. okt. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!