Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Pesten miért nem hagyják...

Doryka1234 kérdése:

Pesten miért nem hagyják szabadon a mozgólépcsőkön a bal oldalt?

Figyelt kérdés
Bécsben csak a jobb oldalon állnak, hogy a siető utasok számára a bal oldal szabadon maradjon. Annyira idegesítő, hogy ezt nálunk nem lehet megtenni.Ti mit gondoltok?
2012. okt. 3. 22:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%

Megkerülöd jobbról... Cikkcakkban is előbb felérsz! :)

Vagy simán kocogtasd meg a hátát, hogy bocs, de előremennél...

2012. okt. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
66%
Mert az emberek nem törődnek a többiekkel. Engem is zavar, naponta használom a metrót. Bár ilyenkor előjön az agresszív énem, és szépen végigsétálok, aki útban van annak udvariasan szólok, általában arrébb állnak. Az jobban idegesít amikor visszavakkant hogy minek, előrébb nem leszek. Na ez a pofátlanság csúcsa.
2012. okt. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Teljesen kész vagyok a magyar mentalitástól. Borzalmasnak találom.
2012. okt. 3. 22:26
 4/30 anonim ***** válasza:
64%

Hát igen.... Mert mindenki tojik a másikra.

A gyerekeim tavaly jártak először külföldön. Addig itthon is tanítottam nekik, hogy jobbra álljanak, de nem értették miért. Kimentünk, egyből rájöttek... Számon is kérték, ha a felezővonalon túl lógott már a könyököm, szóltak, hogy anyaaaa... jobbraaaaaa...

Hazajöttünk, egy ideig tartották, de látom, hogy mennek vissza birkába... Baromi nehéz így elmagyarázni, miért is álljanak jobbra, mert mutatják, hogy mások se tartják be...

2012. okt. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
89%
Én rendszeresen a kezembe képzelek egy sötét Jedi-fénykardot és azzal vágok utat magamnak gondolatban... :D Persze a valóságban én is a félreállásra való felszólítás vagy a ráutaló magatartás híve vagyok (látványosan és hallhatóan közelítek; 3-ból 2-szer be is jön, észrevesnek, odébbállnak - a maradék egyben meg lásd felszólítás).
2012. okt. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%
Én naponta mozgólépcsőzöm, de érdekes módon én azt veszem észre a többség jobbra áll, persze van néhány birka, de hol nincs? Azt meg remélem nem várod, hogy csúcsidőben, amikor fullon vannak a lépcsők, akkor majd utat nyitnak neked, mert te nagyon fontos ember vagy és sietsz. Egyékbént rohadtul unalmas ez a "magyar mentalitás" szöveg, nyomjátok mint egy bégető birka, de itt meg is áll a tudomány. Szerintem még egy ilyen nép nincs amely ennyire gyűlölné "magát"... Na ez az igazi "magyar mentalitás"...
2012. okt. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
44%

A jól idomított birkák állnak be mindig jobbra, és a magyarok nem jól idomított birkák. Általában az olyan országokban, ahol mindenki szépen beáll jobbra, lehetsz tanúja olyan jeleneteknek is, hogy a gyalogos hajnali 4-kor a teljesen kihalt utcán áll a piros lámpánál, és nem megy át, mert csak a szabályt tudja követni, amit a fejébe vertek, gondolkodni már nem tud, és a brutál megnevelésnek köszönhetően a szabály áthágására lelkileg sem képes.


Mindkét hozzáállásnak megvan a maga előnye és hátránya is, ezekbe most nem mennék bele.

2012. okt. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
6%
6: Tudod a mozgólépcső csak egy dolog .... egyszerűen nem vagyunk udvariasak, figyelmesek másokkal szemben és ez a mindennapokban is megnyilvánul.
2012. okt. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
8: Miért beszélsz többes számban? Én udvarias vagyok vagy legalább törekszem. Legyél te is az és akkor legalább ketten leszünk...
2012. okt. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
14%
9: úgy értettem, hogy mi magyarok.
2012. okt. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!