Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lesz etika tantárgy, mit...

Lesz etika tantárgy, mit fognak ott tanítani?

Figyelt kérdés
(Nem vagyok diák már.)
2012. okt. 2. 07:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha ez iskolába történik akkor pl azt, hogy milyen kapcsolatok várhatók egy pedagógus és egy diák között. Ha pl egy diáknak az oszt.fője lehet a példaképe akkor azt oszt.fő lerészegedhet -e szórakozóhelyen a diák szeme láttára. Vagy elfogyhat-e a tanító türelme 2-3 éves tanitás után vagy miért nem vált át más szakmára,ha nincs municiója.stb
2012. okt. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
92%
Nekem van egy ismerősöm, aki ezt már tanítja, sőt az egyik tankönyv is az ő munkája amit majd az iskolákban használni fognak. Amennyire beleolvastam, a helyes viselkedésről, tisztességről, emberi értékekről szóló történetek, mesék voltak benne, erről beszélgetnek azután a gyerekekkel. Nem lenne ezzel baj, csak szerintem ezt a szülőknek kellene otthon átadni a gyerekeknek, nem központilag oktatni.
2012. okt. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

"Nem lenne ezzel baj, csak szerintem ezt a szülőknek kellene otthon átadni a gyerekeknek, nem központilag oktatni."


- Mint leendő etikatanár, ezzel nagyon is egyetértek. Csak sajnos a mostani szülőtársadalmat nem lehet rávennni, hogy ilyen képzésben résztvegyenek, pedgi elsősorban nekik volna szükségük rá.


A kérdezőhöz: az etika tantárgy tananyaga még nem teljesen kiforrott. Vannak tankönyvek, de nem elégedettek velük a szalkértők, és valószínűleg a következő években fog kialakulni az egész.

2012. okt. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Nekünk volt ilyen óránk. Haladtunk tovább a töri óra anyagával.
2012. okt. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
3/4 -nek Miért gondolja azt, hogy a szülő nem tudja hogyan kell viselkedni. Gyakorló szülő vagyok és nem nagyon etikus pl az, hogy az iskolát patronáló szülő vagy a puccos szülő gyerek az aosztályba azt csinál amit akar és azt nem lehet szülő értekezleten meg vagy kibeszélni? Ez nem etikus nem? Akkor hol kellnee tanulni vagy tanítani az etikai ismereteket. Szerintem sok szülő véleményét mondtam el!
2012. okt. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Például szerintem a cigánygyerekek szülei nem tudják. Különben nem ordibálnának, köpködnének és szemetelnének...
2012. okt. 2. 10:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Ott a pont kérdező. :))))
2012. okt. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Egyetértek, és legyen szíves OV nak továbbítani a kérdést, mert én ,mint szülő tudom mi a nevelés .
2012. okt. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Miért gondolja azt, hogy a szülő nem tudja hogyan kell viselkedni."


- E megjegyzésből már kiderült, hogy nem tudja az illető, mit jelent az etika. Meg azt se, hogy egyébként mit írtam.


Így nincs élrtelme folytatni a vitát.

2012. okt. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A viselkedés tan az egy tudomány, ami vagy otthonról vagy az iskolából vagy az utcáról hozott szokás. Ön kedves feltételezte, hogy a szülőknél kellene kezdeni. Hogy kit kellene megnevelni vagy kiknek a gyereki neveletlenek az meglepő, mert az utcánkban 30 házból van 2 pedagógus kiknek a gyerekei valahogy nem tudnak köszönni. Bunkók mit szülei. El vannak szállva maguktól. Nem a vita kedvéért írtam meg, de SAJNOS ilyen a tapasztalatom.
2012. okt. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!