Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy ha feltesze...

Miért van az, hogy ha felteszek egy kérdést, elég gyakran olyan kioktató választ kapok, hogy "Leesett volna az ujjadról a gyűrű, ha begépeled a keresőbe, hogy ----?

Figyelt kérdés

Néha nagyon durva megjegyzéseket is, máskor egy hivatkozást illesztenek be, hasonló tartalmú, szinte mindig kioktató szöveg kíséretében.

Hát nem az az oldal eredeti célkitűzése, hogy "Amit máshol nem mertél .. itt megkérdezheted!"???

És értsetek ezalatt kizárólag hétköznapi kérdéseket (Tehát nem szex vagy napi politika)!


2012. okt. 1. 10:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Aha, tehát nem merted megkérdezni senkitől pl. mit jelent angolul az "éhinség" szó és megnézni sem merted a szótárban, mert... ?
2012. okt. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

Ezek szerint sok olyan kérdést teszel fel, amire tényleg egyszerűen meg lehet találni a választ.

Azt nem hiszem, hogy pl. nem MERIK megnézni egyesek az árfolyamot, hanem itt kérdezik meg, mennyit ér egy dollár, vagy nem TUDJÁK beírni a keresőbe, hogy hogy van angolul a "szék"...

2012. okt. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%

nem ám megharagudni érte,de általában a hü....kérdésekre,hü...válaszok is jönnek,

mert ha valaki világosan ,értelmesen kérdez arra nem szoktak baromságokat válaszolni,

2012. okt. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, jó lenne tudni, mi volt a kérdésed, mert attól függ a magyarázat is.


Van, mikor tényleg nincshol utánanézni, vagy ellentmondó infók vannak a neten, de sok az olyan kérdés is, ami tulajdonképpen kérés, hogy mások nézzenek utána egy adatnak a kérdező helyett. (Pl. mennyi egy vonatjegy Budapesttől Pécsig.)

2012. okt. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Néha tényleg könnyebb lenne begépelni a keresőbe azt a kulcsszót, és 10 perc alatt meglelni a választ. Főleg azért, mert néhányan ugyanezt csinálják, amikor válaszolnak neked... Nem szokták szeretni, ha valaki elárasztja a témaköröket, főleg amikor ezerszer lerágott csontokat kérdeznek meg újra. Egyébként nem kell komolyan venni, senki sem haragszik egy "tudatlanul feltett" kérdésért.
2012. okt. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"és 10 perc alatt meglelni a választ"

Sok kérdésnel 1-2 perc. :)


Amúgy én is türelmesen le szoktam írni a választ, akármilyen szokatlan a kérdés. Például a "Miért kék az ég" kérdésre is írtam már választ, szerintem ezekkel semmi gond. (Feltéve hogy nem 158-szor teszik fel ugyanazt.)

2012. okt. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

11:04-nek: Pontosan erről van szó!

- Pl. Nincs autóm, de szeretném megtudni, hogy ha veszek, annak fenntartása az üzemanyagon kívül milyen költségekkel jár. Erre nem ad választ sem a Google, sem a Wikipedia.

- pl. Van-e Dublinban Vidám Park? Ez egy olyan kérdés, amit csak az ott élők tudnak megválaszolni, ugyanis a „Vidám Park” speciálisan magyar kifejezés. A keresőbe beírva nem jön ki semmi, ahhoz azt kellene tudni, hogy angol nyelvterületen milyen elnevezései vannak az ilyen parkoknak, mert ez nem nyelvtudás kérdése!

11:23-as hozzászólásodra: Te vagy a ritka kivétel, köszönöm)


Kedves 11:04-es! Te ezeket tudod fejből vagy pl. az első kérdésemre tudsz adni egy linket, ahol mindez összefoglalóan megtalálható? Erről nem tudom, hogy lerágott csont lenne-e, mert ezt csak fiktív példának találtam ki, a másodikat valóban feltettem, és nem kioktató, de nevetséges választ kaptam.


Úgy látszik rossz időben tettem fel a kérdésemet – Nem azok olvassák éppen, akik értik, mit kifogásolok -, s pont olyanokra gondoltam, mint 10:57-11:01-es és a 10:59-es kedves válaszadók!

Főleg az első válaszra hadd írjam le: Ne nevettesd ki magadat!

2012. okt. 1. 11:30
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

Tessék, ezt írtam be: Autó fenntartási költségei, [link]

A magyar nyelvben nincs olyan kifejezés, hogy Vidám Park, maximum vidámpark, így nem csoda, hogy nincs találat.

Itt egy szótár: [link]

2012. okt. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
5%
lehet Te a kivetel vagy , na igen a kioktatas itt elkezdodott, en mar tettem fel par kerdeseket de sosem kaptam kioktato valaszt:) egyebkent sokan itt elik ki magukat a nevtelenseg moge bujva.Dem ok se gondoljak komolyan , igazandibol a hulye kerdeseken nevetni kell, reagali is idopocsekolas, szal folosleges a kioktatas.:)
2012. okt. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az autó fenntartás meg a vidámpark is szerintem teljesen normális kérdések, nem mindig egyszerű utánanézni. (Elvileg a vidámpark: amusement park, vagy theme park, de így sem sikerült nekem most hirtelen.)
2012. okt. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!