Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mire jó ez az emberi szokás?...

Mire jó ez az emberi szokás? (lent)

Figyelt kérdés

mostanában egyre többször vagyok szemtanúja annak, amikor lát valakit egy társaság messziről és elkezdik "firkálni". Sokszor még a nevét sem tudják. És ilyenkor elhangzik minden apróság, olyan kis hibák, amiket bárkin meg lehet találni.

Pl. nemrég egy lányt láttunk, le volt rakva a cucca a padra. Vissza rohant érte idegesen, kapkodva össze szedte és elrohant. Közben leejtett ezt azt. Rögtön elkezdték a háta mögött piszkálni miután elment, ekkor megkérdeztem, hogy ők még soha nem siettek sehová? Sosem voltak idegesek? Erre én lettem leszólva, hogy ez csak poénkodás és én milyen savanyú uborka vagyok. Hát kérem, tényleg ez volna a természetes?


2012. szept. 27. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Szeretjük ledegradálni embertársainkat, mert így a mi hibáink kikerülnek a a látótérből, és mert ezáltal többnek érezhetjük magunkat. Ez bizonyos szintig teljesen természetes, haveri társaságban pedig mindig fokozódik az ilyesmi, haverok között mindenki nagylegény. Ha együtt néznek egy horrort pl, akkor nagyképűen mondogatják, hogy ez film? Ez ijesztő? Egyedül viszont sok esetben tényleg megijednek... természetes emberi viselkedés, de nem szabad túlzásba vinni.

Én ha látok valakit, aki épp bénázik, maximum egy jót mosolygok rajta, de nem ítélem el emiatt, hiszen én is szoktam bénázni, ez megint csak természetes. Szeretem nézni a vicces videókat, ahol nem túl komoly esések, hasonlók vannak, nevetek is rajtuk, de ettől nem ítélem el egyiket sem - én is alkottam már érdekes dolgokat, csak szerencsére kamera ritkán volt a közelben :)

2012. szept. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha kinevetjük más emberek hibáit, kevésbé lesznek kínosak a sajátjaink.
2012. szept. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is már évek óta azt veszem észre, hogy nagyon megy mindenkinek a másik fikázása. Csak úgy megyünk az úton, és egyből: "nézd már, annak hogy áll a haja", "nézd már, hogy a fenébe tud ilyen sz*r cuccokat felvenni" "úristen, az a fej", "úristen, hogy lehet ilyen bénán parkolni".

Engem ez annyira zavar, hogy oda se figyelek az ilyen beszólásokra. Pedig nem is engem bántanak.

És nem, nem természetes. Én nagyon jól megvagyok mások fikázása nélkül.

2012. szept. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szórakozás emberi tulajdonság. Vannak, akiknek csak ez a szint jutott. Ennyit még ki bírnak találni, azt nem is értik, ha érzésekre hivatkozol.
2012. szept. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!