Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 23 éves vagyok, a munkahelyeme...

23 éves vagyok, a munkahelyemen egy 45 év körüli hapsi letegezett szó nélkül. Én őt nem, mert nem tegeződtünk össze! Illik ez?

Figyelt kérdés

És még azt mondja nekem kellett volna mondanom, hogy tegeződjünk!

Szerintem meg neki és nem illik, hogy szó nélkül letegezzen, csak mert fiatalabb vagyok nála!


2009. aug. 3. 07:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
36%
Úgy látom a tuskók lepontoztak mindenkit, aki betartaná az alapvető udvariassági szabályokat.Gyerünk, legyen mindenki tapló, mert az olyan laza.
2009. aug. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a sok választ!


És én még mindig azzal a tanult "elvemmel" értek egyet, hogy igenis vannak szabályok, mindenben. Attól, hogy egy munkahelyen dolgozunk még nem evidens számomra a tegeződés. Egy példa erre, hogy a szálló igazgatónője, ahol dolgozom egy 27 éves nő. Őt vajon miért nem tegezi le?


Szerintem ez akkor működött volna, ha én lazán vissza tudom tegezni, de nem jön a számra, mert nem ezt szoktam meg!

Amúgy a fősulin nyugdíjas tanáraim nem tegezteke le soha, hanem kolleginának és kedves kolleginának szólítottak, még ha butaságot tettem is! Ez csupán szerintem illem kérdése. Nem hiába, az adott munkatársam nem épp egy PHD.

2009. aug. 4. 22:58
 13/19 anonim ***** válasza:
26%
hát ha ilyen öregnek és begyepesedettnek érzed magad...
2009. aug. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ezen nincs semmi begyepesedett, miért nem lehet megadni a tiszteletet?
2009. aug. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

szia!én 30vagyok és velem is előfordul,hogy egy vásárló letegez,én ennek ellenére magázódni szoktam továbbra is és általában mire kimegy az üzletből már egy viszlát vagy egy "kezitcsokolom"összejön.

mivel te vagy a nő neked kell feldobni,hogy esetleg tegeződjetek,de ha nagy a korkülönbség,akkor meg szoktam várni,hogy az idősebb mondja.

egyébként meg semmi szükség,hogy munkahelyen ügyféllel vagy vásárlóval mindenképp tegeződj,mert vannak olyan emberek akik egyből nyomják a trágár vicceket meg megjegyzéseket az alakodra külsődre stb...ezt simán elkerülheted,ha nincs tegeződés

végül egy példa:újgazdag fickó 40körüli bejön a boltba:

-szevasz anya,adsz egy önygújtót

-ja,válassz apafej!-montam neki és ő vigyorog,hogy mekkora jófej én meg azon,hogy csak agyat nem tudtál venni még...

2009. aug. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Vannak ilyenek!

De te egy kocsmában, vagy hasonló helyen dolgozhatsz!

Most már én is megint pultos vagyok!

Ott más a tegeződés!

Ott van külön "illem szabály"!

2009. aug. 6. 00:09
 17/19 anonim ***** válasza:
49%
Mi az hogy külön illemszabály? Ilyen nincsen, van egy alapillem amit vagy követsz vagy nem. Különben meg, a túlzott udvariasság betartása az ugyanolyan mintha nem tartanád be, ennyire nem kell merevnek lenni, mert így nem azt mondják majd az emberek h jééé milyen illedelmes, hanem hogy mekkora idióta. Le lehet pontozni, köszönöm előre is!
2009. aug. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nm.!
2009. aug. 14. 13:14
 19/19 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint nem régimódi dolog a magázás.

Hogy jönnék én ahhoz, hogy letegezzem akármelyik csoportvezetöt, avagy supervizort, vagy ne adj Isten a koreaiakat a gyárban? Azonnal kirugnának, vagy nem tom mi lenne.

Még ha idösebb is lennék náluk, számit a magasabb poszt.

Még a munkásokat, akikkel együtt vagyok is magázom, mert nem tudom a korukat.

Hiába 23 éves, ha egyszer idösebbnek néz ki az illetö, és ha nem mondja a tegezést, én magázödással inditok.

2010. febr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!