Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit tegyek, ha a családom nem...

Mit tegyek, ha a családom nem tud rendet tartani a lakásban?

Figyelt kérdés

Általában én és anya takarítunk,de takarítás után max 2 nappal mindenütt kupi van,tesóm abszolút nem takarít maga után,mindene szanaszét hever a földön,mindenütt papírok,dobozok,kosz van

a lakás többi részén is hevernek a ruhák,flakonok,konyhában,fürdőszobában büdös van,a szobámban rendet rakok,ha kell,de anyámék aztán kartonokat,és más felesleges cuccokat gyüjtögetnek,és a szobámban rakják le


2012. szept. 19. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit nem tudsz tenni,max elköltözöl otthonról amint tudsz.Az én anyámék ugyanilyenek,meg a húgom is.Jó párszor elküldtem már őket a k. anyjukba de ugyanúgy szarnak a fejemre.

21/F

2012. szept. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nemsokára suli miatt már csak ritkán leszek otthon,de akkor is gáz...
2012. szept. 19. 10:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédasszonyom a következőt tette. Tudni kell hogy a férjével 2 fiával és 2 lányával él együtt. A gyerekek is nagyok már a legkisebb 14 éves. Állandóan takarított, és hiába csillogott egyik nap a lakás, másnap már át kellett lépkedni a szemétben, ruhahalmokon. Hiába kiabált, könyörgött nekik, nem pakoltak el. Így a következőt tette. Egyik nap fekete zsákba rakta az összes ruhát, papírt és egyéb dolgot amik szanatszét hevertek. Kivitte a garázsba. Másnap szintén fekete zsákba tette az összes dolgot ami nem volt elpakolva. Persze kezdett hiányozni a farmer, egy póló vagy egy DVD lemez. Volt vita, de megmondta, hogy hol vannak. Meg lehet keresni. Kijelentette, hogy ha a zsák tartalma a garázsban is halomban fog állni, akkor legközelebb a kinti kukába megy minden. Hittek neki. Na azóta rendet raknak a srácok..
2012. szept. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
bátyám már 2 éve nem takarított a szobájában,utoljára 2 éve karácsonykor csinált rendet
2012. szept. 19. 10:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Az hatékony módszer, amit a 3. válaszoló írt. Mert egy idő után úgyis megszokják, leszarják a zsörtölődést. De ha valóban el is tűnnek a cuccaik, az elgondolkodtató. Viszont az egy más helyzet. Ez nem a Te saját házad, így max. a saját szobádban teheted meg ezt.
2012. szept. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tamás42 válasza:
Nálam is hasonló a helyzet... Én feladtam... Persze, így már mindenkinek hiányzik, hogy pakoljak, de nem ölök még egyszer ebbe energiát. Ha felidegesítenek, a saját szobámban rakok rendet!
2012. szept. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tamás42 válasza:
Ja és a kartonokkal pedig az egyik előző kommentelő tippje szerint járj el... Kukazsákba velük és vidd át az ő szobájukba.
2012. szept. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!