Milyen normák/szabályok vannak Magyarországon, ami egy külföldi számára érdekes/megdöbbentő lehet?
Konkrétumot most nem tudok írni, de például nagyon sok országban eltérő, hogy étteremben, vendéglőben adnak-e borravalót, és ha igen, akkor mennyit.
Egyszer a kezembe akadt egy régebbi útikönyv, nagyon sok országról benne voltak a fontos tudnivalók, és mindegyiknél külön kis fejezete volt annak, hogy hol mennyit szokás adni (vagy hogy egyáltalán szokás-e).
A Nyugat-Európából és Amerikából érkező külföldiek számára Magyarország legszokatlanabb tulajdonsága a nyomor. Megdöbbennek, hogy mi miket megeszünk (1-2 napos kaja, picit megnyomódott gyümölcs). Amit mi még szemrebbenés nélkül megeszünk, az az ő kultúrájukban már szemétnek számít és kidobják.
Nincsenek hozzászokva továbbá a koldusokhoz, guberálókhoz és a rossz közbiztonsághoz. A "fejlettebb" országokból érkező külföldiek egyenesen veszélyben vannak pl. Budapesten, mert nem ismerik fel a veszélyes embereket. Szokatlan nekik az, hogy rács van az ablakokon, és képesek az olyan városrészekben is mosolyogva előre köszönni a járókelőknek, ahol én (helyi lakos) ha meglátok egy járókelőt, inkább átmegyek a túloldalra, mert féltem az irhámat.
Az emberek bunkósága is szokatlan nekik.
Ne haragudj, utolsó, de ezeket honnan szedted?
Én Németo. délnyugati részén élek, svájci, francia, osztrák határ is közel van. Sok ismerősöm van mindenhonnan, amerikai rokonok is vannak.
A büdös életben nem hallottam, hogy valaki nem enné meg az 1-2 napos kaját. Mindenki megeszi. Nem fogyatékosok ők sem, felismerik, hogy a gyümölcs csak megnyomódott-e, vagy rohad. És senki nem köszönget egymásnak a nagyvárosokban előre, maximum faluban, mint otthon...
Azért ez sem jó, a pazarlás amit te leírtál utolsó válaszoló, még fentebb. Ez szerintem nem követendő példa, hogy 1-2 napos kaját már ne együnk meg... Semmi baja nincsen, max nem olyan jó ízű, sültkrumpli pl nem egy élmény másnap. De megehető. Ha millióim lennének csak kajára, akkor is hidd el sajnálnám kidobni a kaját. De mindegy is, vitát sem akarok szítani, és a kérdés sem erről szólt:)
Egyébként nekem egy thai ismerősöm volt itt Mo.-n a belga barátjával, és nekik pl az volt a furcsa, hogy az ásványvizek "színkódosak". Rózsaszín mentes, kék szénsavas, zöld-sárga meg közepesen szénsavas. Ők azt hitték, nincs ennek jelentősége (Belgiumban legalábbis nincsen, mert ott élnek), de amikor először vettek szénsavasat mentes helyett, rögtön rájöttek:D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!