Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az bunkóság, ha 'köszönömre'...

Az bunkóság, ha 'köszönömre' nem válaszolok 'szívesennel'?

Figyelt kérdés

Már többen mondták nekem, hogy mondani kéne a köszönöm után, de nekem teljesen természetes, ha nem mondok utána semmit. Most akkor mi a van?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2012. szept. 7. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Azt is lehet mondani, hogy "nincs mit", vagy "van mit", de azért valamit mondani szoktak tényleg. :)
2012. szept. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 yuda ***** válasza:
100%

Ez számomra is dilemma.

Néha önszántamból segítek valaminek, de nem miatta, nem azért hogy megköszönje, mert nem túl finom személyiség és mikor megköszöni, nem tudom azt mondani, hogy szívesen. Ez hazugág lenne, hisz említettem, nem miatta teszem, hanem mert szeretek segíteni.

Lehet jobb akkor tényleg, amit valaki írt azt mondani, nincs mit, vagy hasonló....

Van egyébként olyan ember is, akinek segítek és mikor megköszöni, még azt is hozzáteszem, hogy bármikor :)

Láthatod, van azért különbség ember és ember között.

2012. szept. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkóság, mert helyzetfüggő, hogy mire mondtad azt, hogy köszönöm. Van, akikor semmit sem kell mondani utána.
2012. szept. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
41%
Ha bunkóság, ha nem, én a köszönömre csak egyet mosolyogni szoktam az illetőre miután mondja vagy rám néz, és kész :)
2012. szept. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2012. szept. 7. 21:31
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha bunkóság, ha nem, én csak akkor mondom, hogy szívesen, ha komolyan is gondolom. :) Ha csak azért csináltam valamit, mert muszáj volt, nem azért, mert valakinek a kedvében akartam volna járni, akkor nem mondom, hogy szívesen, mert hazudni nem szokásom. Egy "nincs mit" vagy egy "semmiség" bármikor belefér, és így nem kell szívesenezni :)
2012. szept. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Álljunk már meg egy percre. Miért is lenne bunkóság?? Eleve te teszel jót vele, te kedvezel neki, lekötelezetted lesz valamilyen szinten, ez az első lépés. Erre jön a második viszont lépés, a válasz, hogy megköszöni. Ennyi, oda vissza ennyi volt, és ezzel bezárul a kör. Innettől nincs mit mondani, ez már csak felesleges puncsizás. Ha te teszel szivességet, akkor eleve milyen alapon feltétlezhető volna az ,hogy bunkó vagy. Kicsit furcsálom az ilyen túl érzékenyre nevelt embereket. LEgyél valamivel hidegebb, de nem kell átesni a "ló túloldalára" mert akkor már olyan leszel mint én. De ezt hagyjuk. A lényeg, itt most szerintem igazam van, csak gondold át! A túlfokozott udvariasság egy idő után átcsaphat kimódolt erőltetettségbe, olyan negédes leszel.
2012. okt. 9. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Helyzet és ember függő. Szívesen-t én néniknek mondok, vagy valakinek akit segítettem az utcán, vagy elgurultak a gyümölcsei, stb... Haveroknak mehet a nincs mit, de általában semmit, nincs mit csak akkor, ha valami nagyobb dolgot teszek, kisebb dolgokra felesleges válaszolni. A kérem-re meg mostanában kezdek rászokni, de inkább üzleti partnereknek.
2014. júl. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!