Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért hiszi azt az emberek...

Miért hiszi azt az emberek nagy többsége, hogy az összes meleg olyan, mint aki a felvonuláson rázza magát?

Figyelt kérdés

Én meleg fiatalként élem az életemet, becsületesen tanulok egyetemen. Rajtam semmi nem látszik meg ilyen téren, és ismerek sok embert, akin szintén nem látszik meg semmi.


Normális meleg is elítéli a felvonulást, szükségtelennek tartja (most kerüljük az olyan kommenteket, hogy "akkor miért nem szüntetitek be?" mert erről nem mi tehetünk), ráadásul sokan akik ott rázzák magukat még csak nem is melegek, hanem csak a figyelmet akarják felkelteni.


Egy srác mesélte nekem, hogy volt olyan homofób ismerőse, aki direkt a haveri bandával csajnak öltözött, hogy rázzák magukat, és hogy ezzel megalázzák a meleg embereket, hogy minél rosszabb kép alakuljon ki róluk. Ez engem felháborított.


MIÉRT kell minden melegre ráhúzni azt, hogy úgy néz ki, mint az ott felvonulók? Holott az csak egy szűk réteg, a nagy többség effektíve 100% hogy nem ilyen. Most mind1, hogy lány öltözik fiúsan, vagy fiú lányosan. Ez csak egy szűk réteg.



Miért kell azt hinni, hogy minden meleg magamutogató, és a vele ellenkező neműnek öltözik be ?? Miért nem lehet normálisan, racionálisan gondolkozni?

NEM provokációnak szánom a kérdést, de komolyan nem értem.



22/F



(trágár, bunkó, és provokáló, sértegető kommenteket NEM kérek, köszönöm)


2012. aug. 13. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Az általánosítás természetes emberi tulajdonság. Minden ember általánosít. Nagyjából meg is kaptad a választ.
2012. aug. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
54%
Mert sokaknak nincsen személyes tapasztalatuk, így inkább egyetértenek a társadalom hibás előítéleteivel.
2012. aug. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Ezt bizony a saját berkeiteken belül kell megoldani.

Tudtommal van szövetségetek vagy valami ilyesmi. Nektek kellene a sajtó nyilvánossága előtt elhatárolódni a bohócoktól. De olyankor ti is csak a jogaitokról papoltok.

2012. aug. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen belső szövetségünk. Ez nem úgy megy hogy a TV elé állunk és követeljük hogy ne legyen felvonulás. Ez olyan mint amikor a népből sokan tüntetnek a kormány ellen. Akkor sem történik semmi.
2012. aug. 13. 18:03
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Az emberek a normális életet élő meleg emberekről nem tudják, hogy azok. Csak azokat látják akik feltűnően öltözködnek, viselkednek és világgá kürtölik a dolgot. Ha veled mennék szemben az utcán (az írásod alapján) nem tudnám, hogy meleg vagy, így a melegek megítélésekor téged nem számollak bele. Ezután csak azok maradnak, akiket te is említettél.
2012. aug. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Én sem vagyok olyan, mint a felvonulók, de én nem fogom az előítéleteket lerombolni, az biztos.

Szóba se állok hetero emberrel.

Megtanultam a leckét.

2012. aug. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok meleg, de elfogadom, ha valaki az. A felvonulók stílusával nem értek egyet, nekem sem tetszik, de a gyűlölködő, durván beszólogató tömeg sokkal rosszabb náluk. Nem tudom, hogy ez eredetileg is ilyen provokatív rendezvény volt, vagy csak az utálkozók hatására lett ilyen "csakazértis" alapon. Egyébként a név sem szerencsés: meleg büszkeség. Állítólag félrefordították az angol "pride" szót, mert asszem csak "tartás"-t jelentett, azaz, hogy ne kelljen szégyenkezniük a nemi identitásuk miatt. Egyébként szerintem is ennek a mondanivalónak kellene központban állnia, hiszen az, hogy valaki melyik nemhez vonzódik, nem egyéni érdem, ez van, és kész. Nem kell elítélni, de büszkének sem kell lenni rá.

Mindent összevetve ez egy jó célért indult, ám nagyon rosszul kommunikált felvonulás, ami sokat ront a melegek elfogadásán. DE még mindig kevesebb kárt okoz, mint a gyűlölködő ellentüntetők. Mert öltözék meg seggrázás ide vagy oda, a felvonulókat még mindig jobb embernek tartom, mint azokat, akik csak a gyűlöletkeltés, mások nyílt megalázása miatt megy oda.

2012. aug. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon kepmutatoak vagytok. Mi van akkor ha valakin latszik, hogy mi a helyzet? Semmi az eg vilagon. Nem artott neked, szoval miert is itelned el, ha nem ismered? Miert kene ezt titkolni, hogy valaki meleg? Teljesen normalis dolog, te se probalod elrejteni, hogy hetero vagy. Ennyi az egesz .. Nem kell nagx ugyet csinalni ebbol. :)
2013. szept. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!