Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy 20 éves lány, hogyan...

Egy 20 éves lány, hogyan köszönjön egy 40-es éveiben járó férfinak?

Figyelt kérdés

Lelehet még tegezni vagy inkább udvariasabb a Jó napot kívánok? A csókolom gondolom kizárva. :)

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2012. aug. 6. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ismered helo.Ha nem jó napot.
2012. aug. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
attól függ milyen viszony van köztetek
2012. aug. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A férfinek illik először köszönnie, a nő ránéz a férfira kedvesen, és várja, hogy köszönjön neki a férfi. A sima "Jó napot!" kedves hangsúllyal ejtve a tegezés és a magázás között van félúton.


Helyfüggő: operában, elegáns étteremben, hivatali ügyintézésnél ismeretlenek között inkább magázódás.

Sportszer üzletben, sportoláskor, strandbüfénél, könnyűzenés szórakozóhelyeken, kiránduláson ismeretlenek között is inkább tegeződés. Munkahelyen, ami az ottani céges kultúrában divat. Jellemző, hogy akit a munkahelyi kultúra tegeződésre szoktat, az szívesebben tegeződik más területeken is, pl. én.


Ha a férfi többször is kimondja a társalgás elején a nő keresztnevét, azzal jelzi hogy szeretné, ha a nő felajánlaná a tegeződést.


Én 35 éves férfiként örülök, ha mindenki tegez, mert ez közvetlenebbé teszi a kommunikációt.

2012. aug. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A szomszédunk. Kb 3 hete költöztek ide. 2x láttam ,nagyon aranyosan köszön ,h hello szia... én viszont döntésképtelen vagyok ,mert a csókolom ugye kilőve a sziát még nem merem a jó napot kívánok viszont olyan hivatalos....

pedig nagyon szimpatikus én meg nem akarok se távolságtartó se modortalan lenni :)

2012. aug. 6. 15:38
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :) Az utolsó nagyon jó volt! Sztem akiről beszéltem 40-45 között lehet... most hogy leírtam a helyzetet ti mit tennétek a helyemben? Várjam meg még szól ,hogy tegezzem?
2012. aug. 6. 16:43
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
A köszönés után tegez, vagy magáz? Ha tegez, szerintem nyugodtan köszönj sziával. Ha egyébként magáz, akkor meg jó napot kívánok.
2012. aug. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
tegez :D
2012. aug. 7. 11:37
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Természetesen tegezd, ha ő is tegez.


18 év feletti ember csak nagyon kivételes esetekben tűrje, hogy mások úgy tegezzék, hogy magázódást várjanak el, ilyen lehet pl. egy jóval idősebb távoli rokon, aki már gyermekkorod óta ismer.

2012. aug. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 LOLA... válasza:
Sziaaaaaaaaaa!:D
2012. aug. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!