Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondolsz, mennyire hat ki...

Mit gondolsz, mennyire hat ki emberekre az a téveszme, hogy ha kiröhögik őket, vagy furcsálják, akkor ők "hű de nagy egyéniségek"?

Figyelt kérdés
hallottam ilyenről, van is egy olyan megítélésem egyes emberekről, hogy így gondolkodnak, tökéletlenkednek, de ezt jónak titulálják, mert ettől "egyéniségek lesznek". de akkor pl. minden dilis az intézetbe "egyéniség"? szeretem, ha valaki egyéniség, és ez számomra pozitív fogalom, dicséret, miért illetnék meg olyant vele, aki moráltalan személy?

2012. júl. 30. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:

bocsi de nem értelek.nem attól vagy egyéniség h nevetnek-e rajtad vagy sem.senkinek nincs ilyen téveszméje

szerintem te arra gondolsz h egyesek bármit megtesznek azért h ők legyenek a középpontban és ennek érdekében bármire képesek.

2012. júl. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hiszem értem. Az ilyenek azt gondolják, hogy a kinevetés az ő egyéniségük nem megértéségéből fakad. Meg valljuk be mindenki különbözni akar a többitől, csak valakik már olyan görcsösen (ha még csak tudat alatt is), hogy nem egyediek, hanem nevetségesek lesznek tőle. Például ez a megszállott anti-divatozás. Mert addig oké, hogy valaki nem követi a divatot, hanem azt veszi fel/hallgatja/nézi/olvassa ami tetszik neki MÉG AKKOR IS, ha az a dolog történetesen divatos. (Na ezeket tekintem én egyéniségnek.) De van az a fajta, akinek hiába tetszik valami, ha az divat akkor nem fogja felvenni/nézni/hallgatni/csinálni/olvasni mert az olyan tucat cucc meg mainsteam és nincs benne semmi egyedi. A dilisek az intézetben csak azért nem jó példa, mert a dilisek valami agybaj miatt olyanok, amilyenek ergo a viselkedésük nem tudatos. A "nagy egyéniségek" meg pont, hogy tudatosan akarnak mások lenni, sokkolni az embereket.
2012. júl. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Így próbálnak kitűnni a tömegből. Az ilyenek nem egyéniségek, direkt "teszik" magukat, semmi spontán megnyilvánulásuk nincsen. Másképpen nem tudnak érvényesülni... Csak a szomorú, hogy ilyenkor nem jó értelemben lesznek a figyelem középpontjában, de ők ezt észre sem veszik.
2012. júl. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

a dilises példát túlzásképp mondtam, mert ha valaki a negatívumától lesz egyéniség, akkor azok miért ne lehetnének:)?amúgy személy szerint ismerek olyan kissé idegesítő embereket akiket ilyennek tartok, amúgy most nem a feltűnésről van szó, ahogy az első kommentáló mondta, hogy ha valaki kiakar tűnni, akkor mindent megtesz érte, elhiszem(bár ez amúgy se ilyen egyszerű, nem mindenki tud kitűnni, ha próbálkozik is, max erőltetett valaki lesz). második válaszoló: igazad van, elég konkrétan, helyesen megfogalmaztad a lényeget:)

talán azért írtam ki, mert volt egy tag, aki próbált jófej lenni hozzám a maga idegesítő módján, amiről próbáltam leszoktatni, kevés sikerrel, ő is afféle különlegesnek tartja magát, bár én semmi értelmét nem látom a viselkedésének, és hiába céloztam erre, süket fülek, tudom ő dolga. nem törődök. na meg sokaknál van így. engem gyakran dirigáltak a hibáimért.:)

2012. aug. 1. 02:52
 5/5 A kérdező kommentje:
3. válaszoló, azt hittem a 2. vagy, most vettem észre, hogy nem. zavaró, ha valaki kiakar tűnni, de rosszul sikerül neki, de azok is, külsőtől független, akik egyszerűen csalódott, tökéletlen ego személyiségűek...:P
2012. aug. 1. 03:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!