Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Észrevette már valaki, hogy...

Észrevette már valaki, hogy mai szakmunkás iskolások többsége (tisztelet a kivételnek) viselkedési problémával küzd, illetve nagyon hanyag?

Figyelt kérdés
Tudom bele lehet kötni ebbe a kérdésbe rendesen, de kiemel, hogy ezt a saját környezetemben tapasztaltam, lehet nem mindenhol ez a helyzet, csak érdekel, hogy van-e még valaki ilyen véleménnyel országszerte. Ismerőseim is hasonló véleménnyel vannak.

2012. júl. 29. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Én is hasonló véleményen vagyok veled
2012. júl. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ezt már a végzetteken is észreveszem! Pl.: Két éve végzett egy lány élelmiszer eladóin és most egy pékségben dolgozik! Olyan szinten bunkó, hogy még köszönni se tud a vevőknek, de van egy idősebb nő, ő viszont nagyon aranyos, és erre több példám is van.
2012. júl. 29. 17:17
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez tényleg így van. Tőlünk is csak, elnézést a kifejezésárt, de a legalja ment szakmunkásképzőbe. A színvonal pedig folyamatosan csökken.


Persze kivételek vannak, iskolák és diákok is. A testvérem pincérnek tanul például és ott azért nincsenek ilyen problémák.

2012. júl. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

én is igy látom sajnos

viszont én nem szeretem a legalja szót használni, mert mégis csak emberekről beszélünk. Viszont az tény, hogy mára a szakma elértékrelenedett és olyanok mennek szakmunkásképzőbe, akik alacsony átlagot produkálak általános iskolában, esetleg magatartási problémáik vannak már általános iskola környékén is. Szóval nem azért mennek szakmunkásképzőbe mert pl: érdekli az asztalos szakma, hanem mert nincsen más lehetősége. Egyébként én ahogy nézem szerintem új jelenség, nekem a 25 év körüli v. idősebb szakmunkás ismerőseim többnyire mind intelligensek, alázatosak a szakmájuk iránt, tudnak viselkedni, stb... Ellenben a munkámból kifolyólag is sok olyan tizenévest ismerek, akik most szakmunkás képzőre járnak. Folyamat lógnak, problémák vannak velük, az egész képzést általában le.szarják, és sok esetben nem is végzik el...

2012. júl. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez így van. De nem a szakmunkás képző teszi ezt. A magyar állampolgárok 16-18 éves korig (mikor mennyi) tankötelezettek. Tehát általános iskola után valahova mennie kell. A neveletlen, bunkó, igénytelen emberek a tanulásban sem szokták összetörni magukat, emiatt rossz eredményekkel végzik az általános iskolát. A középiskolák, gimnáziumok azért - ha nem is túl magas - valamilyen felvételi követelményt állítanak a jelentkezőkkel szemben. Aki ennek nem felel meg, az megy az ú.n. "gyűjtőbe". A gyűjtők pedig általában mind szakmunkásképzők/szakiskolák.

A gimnáziumok és középiskolák egyetemre készítenek fel, illetve középfokú szakképzést biztosítanak. Akinek már az általános iskola is nehézségeket okoz, annak semmi keresnivalója ilyen helyen.

2012. aug. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Alaque ***** válasza:
Akkor szerinted ez igy rendjen van, utolso? Mert szerintem belulrol rohad az oktatasi rendszer, es szinte direkt szuli az ilyen helyzeteket. Magyarazatot is irhatnek az okokrol, de az mar az osszeeskuves-elmelet kategoria lenne. :)
2012. aug. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, mire gondolsz. Az oktatási rendszer szerintem sem a legjobb, de én személyesen nem tudok jobb ötlettel előállni, ezért nem is hangoskodok. A problémát mindenki érzi, de megoldást csak kevesen látnak.
2012. aug. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nagy hiba volt, hogy 18. életévig tankötelessé tették a fiatalokat, aki nem bír magával, ellóg, hanyag menjen dolgozni és majd ott megneveli az élet, ha az iskolában nem sikerül!
2012. aug. 8. 19:37
 9/10 A kérdező kommentje:
A munkát a napszám alatt értem! menjen ki a szőlőbe dolgozni, kapálni stb, és rájön, hogy jó az az iskola!!!
2012. aug. 8. 19:39
 10/10 Alaque ***** válasza:
Egyetértek.
2012. aug. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!