Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lehetne egy kérdésem a tisztel...

Lehetne egy kérdésem a tisztelettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mindent ami erről a szóról eszetekbe jut, le tudnátok írni nekem? Fontos lenne. Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszol! (:

2011. dec. 1. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tisztelem a szüleimet, a tanáraimat. Azokat,akik emberségesek,segítenek a rászorulókon. Azokat,akik valamilyen jelentős dolgot tesznek.
2011. dec. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a tisztelet csupán formaság hogy kimutassák, hogy feljebbvalók...
2011. dec. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Akit tisztelek, olyasmikben rendelkezik kiemelkedő tulajdonságokkal, amelyek számomra nagyon fontosak. Lehet ez viselkedés, emberi hozzáállás, tartás, ismeret, és még sok dolog.
2011. dec. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És még annyit: éles különbség van a tisztelet és a dörgölődzés, behízelgés és hasonlók között.
2011. dec. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

a tisztelet éppen, hogy nem a feljebbvalóságról szól!


Azt jelenti, hogy valamiért nagyra becsülöd

becsülsz benne valami nagyságot, amire felnézel


ez lehet a becsületessége, kitartása, műveltsége, bölcsessége

a korábbi generáció érzi, hogy pozitív dolgokért szokás tisztelni


azt nem szokta (normális) ember mondani, hogy "tisztellek, testvérem, amiért erre a nagy házra valót összeloptad"


persze, abban igazad lehet, hogy mondanak olyat, hogy tiszteld pl. a korát

tehát egy emberrel, akire nem nagyon lehet felnézni, mégse legyél pimasz, tisztelt a korát

2011. dec. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés. Ha valakit tisztelek, akkor azért teszem, mert tiszteletreméltó emberi tulajdonságai vannak. Tisztelhetem pl. a nagylelkűségéért, a tudásáért, a becsületességéért, a bátorságáért...stb. Lényeg, hogy egy ember tiszteletét nem lehet erőszakkal, vagy külsőségekkel kivívni, ez belülről fakad. Éppen ezért szerintem nem jár valakinek tisztelet pusztán a kora vagy a rangja miatt. Persze, az alapvető emberiesség és udvariasság mindenkinek kijár, de ez nem keverendő össze a tisztelettel.
2011. dec. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tiszteletet megadom ismeros es ismeretlen embereknek. Ez egy alapveto illedelmes viselkedes.
2011. dec. 3. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tegezve is meg lehet adni a tiszteletet, és magázva is el lehet küldeni melegebb éghajlatra.
2011. dec. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

alapvetően nem lerohanni a másik embert,hanem figyelembe venni,hogy mi az aminek én se örülnék,ha egy idegen,vagy nem idegen tenne velem.akit már ismerek valamennyire,tiszteletben tartom az igényeit az alapján,hogy tudom mi az ami fáj,vagy rosszul esik neki,és mi az,ami nem.Ha valaki nehéz eset,akkor igyekszem tudtára adni,hogy a tiszteletem iránta nem azt jelenti,hogy mindenben meg akarok neki felelni.

a valódi tisztelet őszinte,és belülről jön,nem pedig mosolygás,jópofizás,mert ezek önmagukban semmit nem érnek,ha belül nem tisztelem/mondhatnám azt is,hogy szeretettel vagyok iránta/ az illetőt.

30/F

2011. dec. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ja,még az,hogy más szexualitásával,öltözködésével,testsúlyával kapcsolatos dolgokkal óvatosan kell bánni,mert könnyen tiszteletlenséget eredményezhet.és egyetértek abban az egyik válaszolóval,hogy nem jár külön tisztelet senkinek sem azért,mert idősebb,vagy magasabb beosztásban dolgozik stb...egy kis gyereket sem nézek le azért,mert fiatalabb nálam.ha nem bunkó velem,akkor én sem vagyok az.és ha egy öreg bunkó,akkor meggondolom,hogy maradjak-e tisztelettudó vele szemben.
2011. dec. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!