Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy szóljak neki a szájszagáv...

Hogy szóljak neki a szájszagával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, bár nem találkozunk túl gyakran, és nem vagyunk nagyon-nagyon bizalmas viszonyban, de szimpla ismerősnél mégis több. Na most, nagyon erős szájszaga van. Olyan fura. Végül is nem kell odahajolni hozzá, mondhatnám, de eléggé érezhető, meg nem is erről van szó, hanem az van, hogy most kissé "szétesett" egy tömött fogam, bevolt gyulladva az ínyem is körülötte és gennyes is lett ÉS felismertem az ő szájszagát a saját lehelletemen, mikor ilyen galiba volt a számban! Nem akarom megszégyeníteni vagy ilyesmi, de lehet nem is tud róla, mert nekem sem fájt, csak én nagyon ügyelek a fogaimra és azért vettem észre. Hogy szóljak neki, hogy valószínűleg gubanc van a szájában, úgy hogy a legkevésbé bántsam meg?
2011. márc. 6. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Kínáld meg mindig rágóval, amikor találkoztok, és érdeklődj, nincs-e valami fogászati problémája. Ha rákérdez, hogy miért, akkor kicsit kéresd magad, majd nagyon finoman közöld vele, hogy "sajnálom, nem akarlak megsérteni, de a leheleted nem friss mostanában".
2011. márc. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy most hallottad, hogyha megnyalod a csuklódat belülről, és pár másodperc múlva megszagolod, olyan a szájszagod, amit ott érzel. Próbáljátok ki. Hátha magától rádöbben, hogy büdös, és akkor adhatsz neki tanácsokat, hogyan oldja meg ezt a problémát.
2011. márc. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vagy mondd meg neki azt, hogy jobb ha te szólsz, mint egy fiú.
2011. márc. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
Sehogy ne szólj. Nagyon bántó lenne.
2011. márc. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

vágk ki újságból szavakat és juttass el ezekből egy levelet neki, amiben közlöd, hogy büdös a szája és sürgősen menjen el fogorvoshoz.

persze egy sima word-ben írt levél is megteszi, de az nem olyan feelinges:D

2011. márc. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10%
Tréfásan megkérdezheted tőle, hogy ma is kutyagumit reggelizett-e. Ha erre sem kapcsol, egy kézi megafonnal ordítsd az arcába, hogy "büdös a szád b+!"
2011. márc. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6%
odamész és megmondod : "Büdös a pofád te paraszt, huzzá fogat mosni"
2011. márc. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A üdös száj 99%-ban NEM a fogmosás hiányától van!

Fogínysorvadás, fognyaki szuvasodás, lepedékes nyelv , lyukas fogak a leggyakoribb okok.

Mivel nem a legjobb barátnőd, óvatosan nyugodtan mondd meg neki, fogmosás- fogorvos, nyelvmosás-vakaróval, orvos a sorrend.

Nagyon nagy szívességet teszel ám neki! Tényleg! Az ember a saját szájszagát nagyon nehezen érzi meg, és az itt királykodó bunkók is lehet h, bűzlenek mint a borz valaga.

Minden párkapcsolatot lehetetlenné tesz, ez átok. Szólj neki.

2011. márc. 7. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Egyszerüen!! mint a vv4-ben Laci mondta Anikonak.-büdös a szád.-tudom.-nem baj,enyém is az!!
2011. márc. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is azért mondom, mert nem egy igénytelen lány és én is tudom, hogy ez nem a fogmosás hiánya miatt van neki. Az enyém is jól elcsesződött, hiába ápolom, meg járok fogorvoshoz, nem is fájt, csak fura lett az egyik széle a fogamnak azt vettem észre, még az sem tűnt fel, hogy letört volna belőle és ahogy piszkáltam a nyelvemmel, meg már az ujjammal is néha egy pillanatra fura ízt éreztem és addig szenvedtem, míg megpiszkáltam jól az ujjammal, megszagoltam az ujjamat és olyan büdös volt, mint a dög, utána már a lehelletemen is éreztem és dettó olyan, mint az övé. Elmentem fogorvoshoz, megcsinálta a fogam, már nincs vele baj és büdös sem vagyok, gondolom neki is el kellene menni. Ha legközelebb találkozok vele szólok neki... Egyszer jártam úgy egy másik barátnőmmel, hogy nem szóltam neki az izzadtság szaggal kapcsolatban és egy részeg pasi mondta neki egy buliban... Szegényke.
2011. márc. 8. 03:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!