Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Közbebeszélni illetlenség?

Közbebeszélni illetlenség?

Figyelt kérdés
Egy csomószor érzem úgy, hogy félbe kell szakítanom másokat, hogy társaságban szóhoz jussak, nektek nincs ilyen érzésetek?Ha viszont nem szakítok közbe, akkor az egész beszélgetés során nem jutok szóhoz, és kukának tartanak. De így meg b unkónak.
2012. júl. 17. 12:48
 1/4 anonim válasza:
Az én baráti társaságomban például elég ritka az, hogy nem vágunk egymás szavába ha van valami "fontos" hozzáfűznivalónk a történethez. Általában az a lényeg, hogy folytatni tudjuk a beszélgetés fonalát. Teljesen más témát tényleg illetlenség felvetni ha beszél valaki, de kiegészíteni azt amiről beszél vagy elmondani a saját véleményedet a témáról szerintem nem az és nem is veszi senki zokon, inkább örül neki, hogy érdekel a téma amiről beszél, meg amúgy is képtelenség folyamatosan beszélni, mindig van egy pár másodperces szünet egy-egy mondat között, egy ilyen szünetet kihasználva nyugodtan közbe lehet szólni. Ha zavarja az illetőt úgyis szóvá teszi és akkor hagyod, hogy befejezze a mondandóját.
2012. júl. 18. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jelentkezz szóért, ha pedig nem, vagy csak nagy sokára kapod meg, akkor kezdj el írogatni. Velem is előfordul, hogy közbe kell vágnom, mert képtelen vagyok abban a pillanatban megszólalni, amikor a beszélő éppen lélegzetet vesz.
2012. júl. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szerintem nyugodtan közbevághatsz,én is szoktam.Én ilyenkor azt szoktam mondani,hogy "bocs,szavad ne feledd" és már mondom is amit akarok.Szerintem ez nem illetlenség.Ha nem tenném hallgathatnám mások szarságait egész este! :)
2012. júl. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az is illetlenség, hogy nem hagynak szóhoz jutni. Ezt írd fel magadnak, és ha szólnak, akkor mutasd meg.
2012. júl. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!