Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Üvegből inni (nem feltétlenül...

Üvegből inni (nem feltétlenül alkoholt), hol igen, hol nem?

Figyelt kérdés
Mondjatok olyan helyzeteket, ahol nem elfogadható, hogy valaki üdvegből iszik, vagy írd meg, Téged ki, hol idegesít, ha üvegből iszik.

2012. júl. 12. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy elegáns étteremben például nem nézik jó szemmel.
2012. júl. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Sört szerintem nem szép, ha egy lány üvegből iszik, fiú ihat. Szóval lánynak inkább pohár.

Egyéb alkoholos italnál is jobb, ha egy lány szívószálazik, mint meghúzza az üveget.

Ha csak ásványvízről van szó, azt nyugodtan ihatja üvegből mindkét nem, de lánynál csúnya, ha egy nagy másfél literes palackból iszik. Inkább fél vagy háromnegyed literes való női kézbe.

Strandon vagy kirándulás közben persze nagy flakonból is ihat egy nő, de tömegközlekedési eszközön vagy valamilyen rendezvényen csúnya szerintem.

2012. júl. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Étteremben, cukrászdában, hasonló helyeken nem illik.

Fesztivál, kemping, kerti buli mehet.

Utcán is mehet, inkább, mint hogy elájulj 40 fokban.

2012. júl. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Munkahelyen, irodában pl? : )
2012. júl. 12. 00:43
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

pl. egy kulturált vendéglátó ipari egységben kicsit fura ha valaki üvegből iszik. de nem idegesít.

Munkahelyen szerintem nem illetlen dolog üvegből inni. Meg bárhol máshol sem.

Az meg hogy egy nőnek nem illik 2 literes üvegből inni szerintem elég furán hangzik. miért vegyen meg pl. egy 3 decis ásványvizet 180 Ft-ért hogyha kap 2 liter 90-ért?

2012. júl. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Irodában inkább csak fél literes flakonból.

Bár mi családias hely vagyunk, és másfél literes vizet szokott a főnökünk hozni, és sokszor flakonból isszuk.

Olyan helyen pedig, ahol gond, ha kiborul, tényleg a flakon a célszerű.


L

2012. júl. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Elegáns étterembe azért megy az ember, hogy "elegánsan" érezze magát, és ha kér poharat úgy is kap, tehát szerintem, ott nem kell üvegből inni, és nem is illik.


De a legnagyobb nyári forróságban érdemes nagy flakonnal járnia egy nőnek is, tekintve, hogy nagyobb mennyiségű víz lassabban melegszik át, míg egy fél literesből két perc alatt forró vizet kap.

2012. júl. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, van olyan munkahely is, ahol csakis kizárólag zárható flakonban lehet vizet tárolni a billentyűzet mellett, vagy bármilyen íróasztalon.
2012. júl. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!