Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy fiú fiúnak "szia"-val...

Ha egy fiú fiúnak "szia"-val köszön az szerintetek milyen? És a "csá" köszönés milyen?

Figyelt kérdés
Mind a 2 fajtát írjátok le. Szerintem a fiú fiúnak köszönés olyan rosszul hangzik.

2012. júl. 8. 11:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
ez hülyeség, ti vagytok gyerekesek. 18 éves korig nem is várom el, hogy megértsétek miről van szó. nőjjetek fel.
2012. júl. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Na ne, komolyan b.zis a szia? :D Hogy mit ki nem találtok... Egyébként szerintem a csá elmegy egy bizonyos korig, ha két fiúról van szó, de amúgy elég bunkón hangzik.
2012. júl. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem nem buz.is a fiúk között a szia, de az tény hogy nagyon ritkán hallom hogy így köszönnének egymásnak. Szerintem fiúk között a csá, az nem bunkóság, persze ha nem ismered az illetőt, akkor nem köszönsz neki csá-t, de haverok között szerintem ez tök normális. Csá, cső, helló. Szerintem a szevasz a bunkó. De úgy is hallottam már hogy szevasz barátom, az meg nem az :D
2012. júl. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
39%
Ismered azt a köszönést, hogy "cső"? Nem szia, nem csá. Cső. Ha elköszönsz, akkor "csőcső". Borsodban használják, és megszokott, elfogadott.
2012. júl. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2012. júl. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Csákány vagy csákesz esetleg csákó. Cifrázva: csáko-máko-páko, ennek upgrade-je a csákesz a mákesz a pákesz. A csajoknak szia vagy poénból kezitcsókolom, havereknek :) szega, vagy szeva esetleg szejja.
2012. júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

GY-M-S megyében így szokás:


Fiú fiúnak: hali, helló, cső, csá, szevasz (egyik sem bunkó)

Fiú lánynak: szia, hali, helló

Lány lánynak: szia

Lány fiúnak: szia, helló


Én így vettem észre, bár a fiú-fiú közötti szia eléggé ritka, így hirtelen 1-2 ismerős van csak, aki így köszön. Nem bugzis, ez hülyeség, csak valóban furcsán hangzik, de valószínűleg csak azért, mert nem megszokott.

2012. júl. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
ennyi hülyét egy rakáson :-D
2016. nov. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!