Mennyire udvariatlan?

Figyelt kérdés

3 hét múlva lesz a szülinapi bulim, és az egyik ismerősömet azért nem hívtam meg, mert nagyon összeveszett egy jó barátommal, és nem fognak kibékülni, azonban választanom kellett, mert kellemetlenkedést nem akarok a saját szülinapomon, így őt kihagytam, mert szerintem nem neki van igaza, és nagyon bunkó volt.

Úgyis meg fogja tudni, de ha rákérdez, megmondom, hogy ezért nem hívtam el.


21/L


2012. jún. 27. 00:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eléggé. Nem veled volt konfliktusa, és nem az óvodában vagytok, hogy ha valakivel összeveszett, akkor te se legyél vele jóban.


Két felnőtt ember, az ő dolguk az, hogy a szülinapodon uralkodjanak magukon és ne "kellemetlenkedjenek", szerintem meg tudták volna oldani, szerintem hiba volt ilyen formában állást foglalni az ügyben, mert oké, hogy van véleményed, de nem veled volt konfliktusa az illetőnek.

2012. jún. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár te döntésed,de én udvariatlan dolognak tartom. Mégpedig azért mert az ismerősöd nem veled veszett össze,nem téged bántott meg. De te mégis pálcát törsz felette,és látványosan eldöntötted ki mellé állsz. Ilyenkor a legjobb megoldás pártatlannak lenni,és nem beleavatkozni mások vitájába.

Mint írtam,te döntöd el,végül is a te szülinapod lesz. Viszont nem kell jósnak lennem ahhoz,hogy megmondjam neked, hogy az ismerősöd ezek után nem igazán fogja a társaságodat keresni..Szerintem joggal..

Egyébként előre is boldog születésnapot kívánok

2012. jún. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Annyira nem tudok rájönni, hogy miért udvariasságból kell vagy nem kell valakit meghívni egy születésnapra... Lehet, hogy ez csak rám jellemző, de csak olyan helyre szeretek elmenni, ahol szívesen látnak, és nem csak udvariasságból hívnak meg. Az azt jelenti, hogy nem akarom, hogy itt legyél, de hülye szokásokban hiszek, ezért elhívlak, hogy olyasmit gondolj rólam, ami nem is igaz.

Nem akarod, hogy ott legyen. Ez van. Majd feldolgozza.

2012. jún. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Eddig én is így gondoltam, hogy ez nem az én bajom. De az a baj, hogy nem először viselkedett így a másik barátommal, illetve velem is sokszor rosszindulatú volt, nem is nevezem őt barátomnak. Ebben a vitában azonban végig semleges voltam, de nemrég betelt a pohár, mert megint minősíthetetlenül viselkedett, és úgy érzem, ha eljön, csak tovább feszíti a húrt. Nem tudom már, mit gondoljak róla.
2012. jún. 27. 01:04
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha meghívnám, nem udvariasságból tenném, hanem mert velem általánosságban jól elvan, érdekel sok mindenben a véleménye, de a stílusát nehéz elviselni, ezért olyan szitukban szeretek vele találkozni, mikor csak 1-2en vagyunk.

Valóban ovis dolog azért nem meghívni vkit, mert összeveszett mással, de szerintem a folyamatos rosszindulatú viselkedés, ami miatt a másik ember már nagyon megbántva érzi magát, elég alapos ok végül mégiscsak ovis módszerrel válaszolni, mint véget nem érően hallgatni a vitákat.

2012. jún. 27. 01:08
 6/7 A kérdező kommentje:
Aki pedig megkérdezné ezek után miért vagyok vele kapcsolatban: sztem mindenkinek lehetnek olyan ismerősei, akiket alapvetően érdekes embernek tart, meg értelmesnek, sok témában jól el lehet vele beszélgetni, de van olyan oldala, ami a komoly barátságot nem teszi számára lehetővé, ezért megmarad haver szinten.
2012. jún. 27. 01:11
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
Döntsd el, hogy azt akarod-e, hogy ott legyen, zavar-e, hogy esetleg udvariatlannak tart majd, ha nem hívod el. A te születésnapod, a te döntésed. Szerintem nem udvariatlan, de engem meg ezért lepontoznak.
2012. jún. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!