Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért bliccelnek többen...

Miért bliccelnek többen nálunk mint külföldön?

Figyelt kérdés
2012. jún. 22. 10:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%
Mert itt Magyarországon úgy gondolják az emberek, hogy ami nem kézzelfogható, azt nem bűn ellopni.
2012. jún. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
58%
Magyarok vagyunk, nekünk ez van a "vérünkben".
2012. jún. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
34%
Mert egyre kevesebb erkölcsi érzékünk van, sajnos.
2012. jún. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
54%
Azért ne feledkezzünk meg a "szolgáltatás" minőségéről sem... csúnya dolog lopni, de amíg azt kapjuk a pénzünkért, amit, nem ítélem el a bliccelőket. Normális országokban a tömegközlekedési eszköz nem egyenlő egy mozgó leprateleppel.
2012. jún. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
48%
ha a nagy fejesek lopnak csalnak akkor a nép miért ne tehetné?
2012. jún. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
78%
Mert hülye az egész tömegközlekedési rendszer, külföldön mindenütt az van, hogy lekezeled a jegyedet és x ideig utazhatsz, itt meg fizessél 320 ft-ot, ha mész 4 megállót, meg ha 32-t.
2012. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%

10:31


Te maga vagy a megtestesült Magyar Mentalitás.

2012. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%
Ne próbálkozzatok, a lopásra nincs mentség. Nem lehet megfilozofálni, hogy koszos a busz meg a villamos, a koszos buszért is fizetni kell, mert üzemanyag nélkül nem megy.
2012. jún. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
51%

Amikor felszálltam szerdán a 35°C-ban a fűtött(!) villamosra, nekem is megfordult a fejemben, hogy ezért fizetek?

A vasúti kocsik meg néha olyan koszosak és büdösek, hogy a inkább MÁV-nak kellene fizetnie, hogy bennük utazzak.

Egy buszvezető ismerősöm mondta, hogy a bérükből vonják le a különbözetet, ha túl sokat járatják a légkondit.

A metrók kigyulladnak, a buszok lerobbannak.


Én abszolút megértem azokat, akik fügét mutatnak a tömegközlekedési társaságoknak, és inkább ingyen utaznak. A legtöbb esetben a szolgáltatás egyszerűen nem üti meg azt a szintet, amiért az ember jó érzéssel pénzt ad ki, de rá van utalva.

Ráadásul a szolgáltatás minősége inkább romlik, mint javul, de az árát emelik.

2012. jún. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
70%

[link]


Nem tudom, hogy otthon miért bliccelnek többen, talán mert kisebb a büntetés.

De kint is előfordul azért.

Amúgy szerintem a minőség majdnem arányban van az árral. Pl Svájcban egy 70 km-es vonatút teljes árúval 7500 forint, otthon pedig kb 1400.

2012. jún. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!