Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az emberek miért ilyen gyűlölk...

Az emberek miért ilyen gyűlölködőek egymással szemben?

Figyelt kérdés
Miért utálják a fehérek a feketéket, a magyar a cigányt vagy miért utálják a más vallású embereket? Miért nem lehet minden egy forma és miért nem a belső értékei alapján határoznak meg 1 embert? Miért kell egymást pusztítanunk. A világháborúkból is ezt tanuljuk, amerikában az 50-60-as években gyűlölték a feketéket, a filmekben is mindenhol ezt látom, öli a fehér a feketét meg fordítva és ez nagyon elkeserít. Más is van ezzel így? Miért nem lehetünk mi emberek egyformák? :(

2012. jún. 19. 23:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti:


Ilyen lehet a kutya-macska példája, vannak kutyák melyek leölik a macskákat, de nem eszik meg, tehát nem étkezési célból öli le, csak azért, mert gyűlöli.


Utolsó!:

Azt megértem, én se kedvelem azokat a cigányokat, aki ha elmész melette az utcán, mindenféle patkányságokat beszólogat, meg fosztogat, rabol, rongál, de én ismerek 1-2 cigányt, akik normálisak, néhol még emberibbek, mint a legtöbb magyar, de őket is lenézik meg még engem is, hogy egyáltalán szóba állok velük. Abban teljesen egyetértek veled, hogy aki belül egy szemét féreg, azt el kell taposni, de az, hogy mely faj tagja, az alapján nem szabad senkit sem megítélni... legalább is sztem.

2012. jún. 20. 13:25
 12/17 anonim ***** válasza:

Ilyen lehetne akár a kutya-macska is, de ott bele lehet magyarázni a vadászösztönt, amit a kutya a háziasítása során elnyomott magában. Egy elefántnál, gorillánál vagy egy vízilónál ez sokkal jobban szemléltethető, mivel egy -példánál maradva- elefántban nincs vadászösztön a betolakodó -akár- ember irányába. Ők az idegent gyűlölik (?), akitől -tudatlanságból- féltik a területüket, a kicsinyeiket, vagy simán a saját életüket. Nincs belekódolva egy állatba sem, hogy az embernél lehet fegyver, annyi ideje még nem használunk ilyen speckó eszközöket. Ők csak annyit tudnak, hogy kisebbek vagyunk, gyengébbek vagyunk, de mégis csak idegenek- így a saját területükön elpusztítandók is akár.


És lehet ezt tagadni, vallási köntösbe bújtatni, csűrni és csavarni, használhatunk más szavakat, fogalmazhatunk másképp, mindenképp az lesz a lényeg, hogy ez a földi lények védekezőképességének sajátja. Az ember képes ezt felülírni és elnyomni. Ha ezt nem teszi a józan ész (!) nevében, az két dolgot jelenthet: 1: civilizálatlanság (bennszülöttek), 2: mérhetetlen ostobaság és tudatlanság (bárki más).

2012. jún. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Az emberek emberek tehát hibáznak. Mindegyik. Ha vannak saját gondolataink akkor ez így van. De ha nincsenek és most valaki hangosan röhög rajtunk, mert tehetetlen bábuk vagyunk, ez akkor is így van. A lényeg az, hogy te jót gondolsz, tehát még nem romlott meg mindenki. (mindennek van oka)
2012. júl. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Azért, mert sokan úgy gondolják, hogy gyűlölködni menő dolog. A gyűlölködéshez nem kell ész, nem kell diploma, azt tud bárki. Gyűlölködni leginkább a lúzerek szoktak, akik az égegyadta világon semmit nem tudtak letenni az asztalra, ezért arra kezdenek büszkék lenni, amik. "Hogy én tiszta fajú árja vagyok!" "Hogy én fajmagyar vagyok!" Hogy én roma gyerek vagyok!" Sok politikus pedig ebben lát hasznot: hogy ellenségképet kreál a nagy többségnek, rendszerint egy olyan kisebbséget pécéz ki magának, akik nem tudják megvédeni magukat.
2023. márc. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nagyra értékelem azt a bátorságot, mely képes olyasmikről határozott megállapításokat tenni, amiről fogalma sincs. De lehet hogy tévedek, ez nem bátorság, ahogy a kutya sem gyűlöl.
2023. márc. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Valaki esett-e már áldozatul gyűlölködésnek olyan dolog miatt, amiről nem ő tehetett vagy/és nem akart megbántani vele senkit? Gondoljatok a gyerekkorotokra! Iskolás éveitekre! Vagy munkatársakra!
2023. márc. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Tudatlanság+félelem= gyűlölet
2023. márc. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!