Az emberek miért ilyen gyűlölködőek egymással szemben?
kedves kérdező: tisztelettel leirom neked a verset, és amint irtam az első versben benne va a miértre a válasz, a többi felsorolás milyenek az emberek ma:
"1, azt pedig tudd meg, hogy az UTOLSÓ NAPOKBAN,nehezen elviselhető válságos idök lesznek.2,mert az emberek önmagukat szeretök lesznek,pénzszeretök,önteltek,gögsek,káromlok,szüleik iránt engedetlenek,hálátlanok,illojálisak(hütlenek)3,természetes vonzalom nélküliek,olyanok akik nem készek semmilyen megegyezésre,rágalmazok,önuralom nélküliek, vadak, a jóságot nem szeretök,4,árulok, keményfejüek,büszkeségtöl felfuvalkodottak, inkább gyönyör szeretök, semmint isten szeretök,5,akiknél megvan az isteni önátadásnak egy külső formája, de erejére nézve hamisnak bizonyulnak;és ezektöl fordulj el. köszönöm
Ez egy általános, valamilyen szinten minden földi élőlényre jellemző viselkedési forma, amivel a "hozzá hasonlókat" védi. Megfigyelhető ez az elefántoktól kezdve a vízilovakon át a madarakon, bogarakon keresztül egészen a növényvilágig is (ahol elnyomják a másikat, vagy elszívják a másik növény tápanyagát). És igen: az emberi rasszok közt is megfigyelhető ez, de néha még az egy rasszon belüli családok közt is. A rassz itt nem rossz értelemben szerepel. A bennszülött törzsek is ugyanúgy gyakorolják ezt az ősi, ösztönös szokást. Az emberek legnagyobb része ma már képes az ösztönét felülírni a tudásával, de ez nehéz folyamat, ha a globális képet nézzük.
Ajánlom neked Jared Diamond evolúcióbiológus A harmadik csimpánz felemelkedése és bukása c. könyvét, ha érdekel téged a téma nem morális, hanem funkcionális háttere.
A gyűlölködés kizárólag az ember sajátja, de nem alaptermészete. Sok minden játszik itt közre, a gyűlölködés egy sor tulajdonság tudatos manipulációjából származó ok. Az, hogy nagyon régen is volt ilyen, csak azt bizonyítja, hogy nagyon régen is hasonló volt az ember.
Az ember ösztönös és gondolkodó lény. A tudását tapasztalatokból szedi össze, azokat képes összevetni és absztrahálni. Amit nem ismer, amit nem tud megmagyarázni, ösztönösen fél tőle, zavarja a jelenség. Különbözőképpen védekezik ellene. Először is, aki kevés ismerettel rendelkezik, több mindentől fél. Kevesebb gondolata van, hogyan küzdje el a félelmét, ami nagyon zavaró, mert bizonytalanságot okoz.
Ugyanakkor az ösztönt és a gondolkodást is az érdekek vezérlik. Egyesek, mint az élni akarás, alapvetőek. A kényelmes élet igénye részben ösztönös, részben tanult, ezért különböző szintű.
Amikor másik emberrel találkozunk, nem ismerjük, félünk tőle abban az értelemben, hogy nem tudjuk, hogyan fog viselkedni. Ez kölcsönös. Kevés ismerettel és tapasztalattal viselkedhetünk félreérthetően, amire téves (esetleg támadó) választ kapunk, akár kész a baj. Ezek az ismeretek csoportismeretté, majd az együtt élő azonos etnikum ismeretévé válnak.
Itt jön be az aberrált emberek tudása és érdeke. Rájönnek, hogy ebből a zavarból hasznot lehet húzni, ami kevesebb munkával jár, mint megdolgozni a haszonért. Ezután ez lesz az érdekük. Jön a hazugság, annak megmagyarázása, hogy a más ember nemcsak más, de ránk nézve káros is. Ezzel már felkeltették az érdekből származó ösztönünket: meg kell védeni magunkat. Tömegek szintjén az jól elbonyolódhat, hogy a kiindulási pont már nem látszik. Ez további hazugságot tesz lehetővé. Előbb utóbb eljutunk a rasszizmushoz, tudatos emberirtáshoz.
Egyetlen ellenszer létezik, a felvilágosítás. Amíg annak nincs kellő hatása, a rasszista megnyilvánulások erőszakos elnyomása. Már ha az aktuális kormányfilozófia ezt az értéket képviseli. Ha nem, akkor a gyűlölet fokozódik. Mindössze azt kell látni, hogy a gyűlölet tárgya is gondolkodik. És cselekszik a saját érdeke szerint. Ebből lesznek a tömegverekedések és a tömegháborúk, halál tekintet nélkül a szereplőkre.
"Miért utálják a fehérek a feketéket, a magyar a cigányt "
Ne legyél álszent, pontosan tudod a válszt. Nagyobb részük bűnöző, mint ahányan nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!