Korai visszakérni?

Figyelt kérdés
Egy könyvről lenne szó,amit kölcsönadtam egy barátnőmnek.Még nem adta vissza,egy tankönyvről van szó.És kedden vizsga lesz,amihez meg eléggé kéne a könyv.Hogy kérjem vissza hogy ne sértődjön meg?Anyukám azt mondja hogy menjek el érte a házukhoz,és hozza ki.Csakhogy én nem nagyon örülök az ötletnek:S Már egyszer egy füzettel ezt megcsináltam,de nem a barátnőmmel,hanem egy elkényeztetett plázacicával.Be is kellett mennem:/Az is elég ciki volt.Mondjuk a barát az másabb.Te hogy kérnéd vissza?Úgyis lehetne hogy mondom neki hogy holnapra hozza,(mert több könyv van,és ma addig áttanulom a többit,holnap meg azt)?Te mit tennél?Amúgy azt nem akarom hogy sértődés legyen.A másik barátnőmet nevezzük mondjuk x-nek.Aki elkérte a könyvet,őt pl y-nak.Ezzel azt akarom mondani hogy x mondta nekem hogy néha y megsértődik rá.Nem akarom hogy sértődés legyen.

2012. jún. 3. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Jézusom, miért lenne sértődés

te könyved, neked kell,

kész

2012. jún. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen kérd el, a tiéd. És nehogy már azért ne tudj a vizsgára tanulni, mert a barátnőd sértődékeny.
2012. jún. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hívd fel, mondd meg neki, hogy kell neked a könyv, és ha otthon van, most elmennél érte.
2012. jún. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Stewie Griffin #1 válasza:

Fuss oda hozzá és tépd ki a kezéből.

;)

2012. jún. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Mondd meg neki, hogy fontos lenne, hogy odaadja neki a vizsgára. Ha megvan a vizsga, akkor visszaadod neki.

Ha jó barát, akkor megérti.

Sértődés tuti nem lesz belőle! ;)

2012. jún. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a gyanúm, te elég nagy önbizalomhiányban szenvedsz. Megsértődnöd neked lehet, amiért még nem kaptad vissza.

Odamész, természetes hangon visszakéred. Ha szükségesnek látod, megmondod, hogy szükséged van rá. Egyáltalán, mi az, hogy ciki? Meg kell beszélni, ha problémád van, nem várhatod, hogy kitalálják. Nem olyan bonyolult ez, ilyenek az emberi kapcsolatok. Ha valamit akarok, megmondom. ha igényes vagyok, alkalmas stílust választok hozzá. Ennyi.

2012. jún. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!