Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Pénz kérdés: mit tennétek?

Pénz kérdés: mit tennétek?

Figyelt kérdés

Barátaim minden hétvégén, sőt, azon belül is mindkét nap hívnak, hogy mászkáljunk, menjünk ide-oda.

Ezzel semmi gond nem lenne (mondjuk nekem ez kicsit túl sok, de nem ez a fő probléma). A gond az, hogy soha nem arról van szó, hogy fogunk egy szendvicset meg egy almát, és elmegyünk kirándulni. Nem. Programokat találnak ki, ahol pénzt kell költeni. Sok pénzt. Ők ezek szerint megtehetik, de én ezt sajnos nem engedhetem meg magamnak. Nem keresek valami jól, és ráadásul még gyűjtök is továbbtanulásra, tehát minden filléremet félre szeretném tenni.

Nem tudom, hogyan mondjam meg nekik, hogy nem tudok mindig velük menni. Próbáltam már, hogy nem érek rá, más programom van... De a következő napra hívnak akkor is. Kifogytam a kifogásokból.

A pénz-dolgot szégyellem elmondani, ráadásul akkor mindig meg akarnának hívni (volt már hasonló), ami nagyon kínos, és nem akarom!


Ti mit tennétek?


26/L



2012. jún. 1. 10:41
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
9-es! Igen, egy másik "csapat" barátot már sikeresen elvesztettem, de azzal tényleg nem tudtam versenyezni, még kifogásokkal sem. Ők külföldre mennek úgy, mint más a szomszéd városba... Mikor már kb. negyedszerre nem tudtam velük menni 4-5 napos külföldi utakra, akkor onnantól kezdve nem is hívtak többet. (Ez érthető persze.) :(((
2012. jún. 1. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!