Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Pénz kérdés: mit tennétek?

Pénz kérdés: mit tennétek?

Figyelt kérdés

Barátaim minden hétvégén, sőt, azon belül is mindkét nap hívnak, hogy mászkáljunk, menjünk ide-oda.

Ezzel semmi gond nem lenne (mondjuk nekem ez kicsit túl sok, de nem ez a fő probléma). A gond az, hogy soha nem arról van szó, hogy fogunk egy szendvicset meg egy almát, és elmegyünk kirándulni. Nem. Programokat találnak ki, ahol pénzt kell költeni. Sok pénzt. Ők ezek szerint megtehetik, de én ezt sajnos nem engedhetem meg magamnak. Nem keresek valami jól, és ráadásul még gyűjtök is továbbtanulásra, tehát minden filléremet félre szeretném tenni.

Nem tudom, hogyan mondjam meg nekik, hogy nem tudok mindig velük menni. Próbáltam már, hogy nem érek rá, más programom van... De a következő napra hívnak akkor is. Kifogytam a kifogásokból.

A pénz-dolgot szégyellem elmondani, ráadásul akkor mindig meg akarnának hívni (volt már hasonló), ami nagyon kínos, és nem akarom!


Ti mit tennétek?


26/L



2012. jún. 1. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pedig a barátaiddal őszintének kell lenned. Ha nem tudsz csatlakozni az általuk kedvelt programokhoz, akkor talán más barátokat kellene keresned.
2012. jún. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kiskorunk óta a legjobb barátok vagyunk, azért "más barátokat keresni" kicsit drasztikus lenne...


Ha meg megmondom, hogy pénzem nincs a programokra, akkor azt mondják, hogy nem baj, nem kell fizetnem semmire, csak menjek. Ez viszont a világ legmegalázóbb dolga, és eszemben sincs!


Már gondoltam arra, hogy azt mondom, havi egy napot érek csak rá hétvégén. Ez így még menne, csak mit mondjak, miért nem érek rá máskor?

2012. jún. 1. 10:49
 3/11 anonim válasza:
Én elmennék velük, és vinném a szendvicsemet meg az almámat. És ha ők pénzt költenek, akkor mondanám, hogy bocsi, de én hoztam magammal kaját, és jelenleg nem is engedhetem meg magamnak az éttermet (vagy ahol pénzt költenek), hiszen továbbtanulásra gyűjtök. Az igazi, és normális barátok ezt értékelni fogják. Aki meg nem az, az nem is érdemli, hogy a barátod legyen!
2012. jún. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Hol költenek amúgy, és mikre?
2012. jún. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor lényegében arra vagy kíváncsi, hogy mit hazudj nekik?
2012. jún. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Legutóbb hasonlóan csináltam. Vittem szendvicset, almát. Mondtam, hogy olyan éttermet keressünk, ahol ki lehet ülni, mert ott talán kevésbé ciki, ha elmajszolom a szendvicsemet, amíg esznek. Azt mondták, hogy erről szó sem lehet, mert milyen már. Mondom oké, ebben igazuk van, akkor én majd simán nem rendelek semmit, és utána vagy előtte, séta közben eszem meg a szendvicsemet. De hogy így is milyen rossz nekik, ha én nem kérek semmit, az feszélyezi őket.


Meg a programok is belépősek általában, amiket akarnak csinálni: mozi (persze kaját is "kell" venni), fagyizás, étterem, belépős kirándulás, stb.

2012. jún. 1. 10:57
 7/11 A kérdező kommentje:
5-ös: így leírva szörnyen hangzik, de lényegében igen, mondhatjuk így is. :(
2012. jún. 1. 10:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Én megmondanám, hogy havi X összeget tudok a szórakozásra szánni.


Elhívhatnád őket túrázni, aki akar veled tart és viheted a szendvicseket. Talán nekik is megtetszik és belátják, hogy másképp is ki lehet kapcsolódni.


Ne szégyelld elmondani, hogy más terveid is vannak és nem csak a mának élsz / vagy a továbbtanulás a célod. Aki emiatt furcsán néz rád, annak a barátsága nem sokat ér.

2012. jún. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ha úgy érzed, hogy az őszinteség kínos lenne, akkor mondd azt nekik, hogy a hétvége többi napján segítesz a szüleidnek, vagy/és valamilyen tanfolyamra jársz. Amúgy megértelek nagyon, mikor kezdtük a férjemmel a közös életünket, mi is így voltunk a (hálistennek mostani is!) régi legjobb barátainkkal. Ők megszámlálhatatlanul szórták a pénzt, külföldön is... itthon is. Mi meg hát ugye, akkor ezt még nem tehettük meg. Most sem, de azért már sok olyan program van, amire megyünk velük. Pld. 4 nap London... de a 3 hetes indiai utazást nem tudtuk velük bevállalni, mint ahogy a 2 hét Egyiptomot se... :( De ettől még a legjobb barátaink. Csak ők más sorból kerültek ki ugye annak idején. De nem cserélnék velük családot! :)
2012. jún. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, az jó ötletnek tűnik, hogy én találjam ki a programot - én nyilván nem teszek bele pénzköltős dolgot, max. egy fagyizást. Az még azért talán belefér. :) Majd meglátjuk, így is érdekli-e őket a dolog.

(Bár a legutóbbi "nem fizetős" program vége az lett, hogy pizzát rendeltek...)


Talán a továbbtanulás is jó kifogás, és még igaz is. Mondhatom, hogy a pénz mellett még a felvételire is készülnöm kell, az meg időt vesz el - mellesleg szintén igaz.

Köszönöm az ötletet. :)

2012. jún. 1. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!