Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek van joga bárkinek...

Szerintetek van joga bárkinek is előírni, hogyan beszéljek?

Figyelt kérdés

Lehet szokatlan a kérdés de nagyon foglalkoztat régóta.Évekkel ezelőtt még középsuliba egy némelyik osztálytársam szerette elő írni ,hogy szóljak hozzá és ,hogyan fogalmazzak!Ellenkező esetbe nekem jöttek.Igaz régen volt és gyerek voltam.

Például azért nekem jöttek ha azt mondtam 2 szépen kérés után ,,Menjél már arrébb"/másszál már arrébb! Másik példa:valamit kérdeztek és ,,nem" helyett azt mondtam,,dehogy" vagy idegesítő volt és kicsit megemeltem a hangom.Ilyen esetbe nekem jöttek.

Szerintetek ez normális körülmények között megtörténhet?Hol van a határ?Mi számít szépen beszélésnek és mi nem?


2012. jún. 1. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem veled nincs semmi baj, csak kifogtál egy ritka idióta osztályt.Az is lehet, hogy összebeszéltek, hogy ezt fogják csinálni veled.Jól le kellett volna ordítani a hajukat, vagy pofánbaxni amelyik neked megy, akkor szerintem abbahagyták volna.
2012. jún. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát egyrészt alapvetően nyilván senki nem mondhatja meg, hogy milyen legyen a stílusod, és hogyan beszéljél.

De! Ha bunkón szólsz másokhoz (nem állítom, hogy ez történt, ennyiből nem lehet eldönteni), akkor igenis joguk van kikérni maguknak a stílust és/vagy a hangnemet, mint ahogy - feltételezem - neked is van olyan, amikor azt mondod, hogy "na, velem így nem beszélsz!".

Szóval konkrét helyzettől függ.

2012. jún. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elvárták,hogy szépen beszéljek velük de ők úgy beszéltek velem mint a kutyával és ha kikértem magamnak akkor:,,Ki a fene vagy te,hogy szépen beszéljünk veled "?
2012. jún. 1. 09:00
 4/6 A kérdező kommentje:

Próbáltam védeni magam de ők voltak erőfölénybe.A gyakorlati tanár is sokszor hagyott magunkra és alkoholista volt.Volt mikor hozzávágtak az ajtóhoz és kitört az üveg amit nekem kellett kifizetni.Az osztályfőnök az zsarnok volt és helyeselte ezt a viselkedést az osztályrészéről(nem az ablakbetörésre gondoltam)Jártam más osztályba is és munkahelyen sem tapasztaltam ilyet.Biztos összebeszéltek.'16 évesen volt egy egyéves kapcsolatom és a pasi volt még ilyen lehet azt is vetítettem.Időnként szorongok mert készülök újabb helyre menni melózni ha lejár a gyes.Szakemberhez azért nem megyek mert belém beszéli,hogy áldozat típus vagyok holott nem.A családi életem normális.Két gyerekem van.


Üzenet törlése a listádból

2012. jún. 1. 09:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kérd ki te is.

Eredetileg a kérdésed nem így szólt, én (2. válaszoló) pedig csak általánosságban írtam, hogy mikor van joga szerintem bárkinek is beleszólni abba, hogyan beszél a másik.

Ez rád is vonatkozik, és mindenkire.

2012. jún. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha te felnőtt fejjel, normális családi élettel még mindig a kamaszkori sérelmeiddel foglalkozol, akkor mégiscsak szakemberhez kellene fodulnod.
2012. jún. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!