Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Légpuskával szabad otthon...

Légpuskával szabad otthon lövöldözni?

Figyelt kérdés
Verebeket szabad lőni? Hihetetlen módon elszaporodtak és fészkelnek mindenfelé a csatornában. Van itthon egy légpuskánk és arra gondolta, talán azzal meglehetne kicsit ijeszteni őket és leszoknának a kora reggeli 5kor hallható ablak alatti csipogásról mert már nagyon unjuk. Szóval szabad e használni az udvaron?
2012. máj. 28. 17:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen egy légpuska valahol erre való, de hatékonyabb, ha veszel egy macskát. A tavaszi fialások kb. most vannak olyan korban, hogy el lehet vinni. Az majd távol tartja a verebeket. A légpuska csak arra jó, hogy eltűnjenek a verebek, ha meglátnak, de amint eltűnsz elő jönnek, mint ha mi sem történt volna.
2012. máj. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 mustafa33 ***** válasza:
0%
Ha egyszerre több törvényt is át akarsz hágni, akkor igen.
2012. máj. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mer tmik lennének azok a törvények? Ha jól tudom a szerencsétlen verebek nem védettek, mindenki aki látott már élőben gyűlöli, szánalmas kis pondrók. Befurakodnak más életterébe. Rühellem őket. Hála az égnek tegnap már le is kaptam vagy 5-öt :)
2012. máj. 31. 14:06
 4/17 mustafa33 ***** válasza:
0%
Én téged tartalak szánalmas kis pondrónak, nem a verebeket. Sőt abban is biztos vagyok, hogy nem tudod megkülönböztetnei a mezei verebet a házi verébtől, olyan ról meg nem is beszélve hogy tudod e mi a kinézeti különbség egy veréb és egy légykapó közt.
2012. jún. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 mustafa33 ***** válasza:
0%
2001 májusától érvényes miniszteri rendelet szerint a veréb csak engedélyel gyéríthető. Az engedélyt kérvény benyujtása után a természetvédelmi hatóság adhatja ki. Ezen engedély híján egy házi veréb elpusztítása 1000 forintba kerülhet. A mezei veréb törvény által védett madár és eszmei értéke 10000 forint.
2012. jún. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 mustafa33 ***** válasza:
0%

13/2001.(V.9.) KöM rendelet, 4/A§ (2) szerint a házi veréb engedély nélküli RIASZTÁSA július 1. és február 28. között végezhető nem természetvédelmi területen.

253/2004.(VIII.31.) Korm. Rendelet 39.§ 3-4 bekezdések:

(3). A 18. életévét be nem töltött személy csak cselekvőképes nagykorú személy felügyelete mellet használhat légfegyvert.

(4). A kizárólag 7,5 joule vagy annál kisebb csőtorkolat energiájú tűzfegyver, festéklövő fegyver, légfegyver lőtéren, céllövöldében, bekerített magánterületen, a fegyver használatára vonatkozó biztonsági előírások betartása mellet kizárólag SPORTLÖVÉSZETRE vagy CÉLLÖVÉSZETRE használható.

2012. jún. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Okés ezeket nem hágom át egyiket sem. A verebek meg nem érdekelnek. Te kedves válaszoló ölvetett kézzel néznéd, ahogy teleszrnak mindent meg csipognak? Gyűlölöm őket :) Kis zöldike vagy?
2012. jún. 1. 12:51
 8/17 mustafa33 ***** válasza:
0%

Gyűlölöd őket mertt csipognak és minmdent teleszarnak? Miért te nem zajongsz és ürítsz? És bizony a tiéd a nagyobb és penetráns szagú. Én szívesebben ébredek 5-kor madár csicsergésre mint villamos csörömpölésre.

Egyébként nem kis zöldike vagyok de egy vén vadász :(

2012. jún. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy reggel 4kor is szívesen ébrednélrá. Minden reggel!
2012. jún. 2. 22:44
 10/17 mustafa33 ***** válasza:
0%
A vadász 4-kor már indul :)
2012. jún. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!