Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nők mégis mit/miket csinálna...

A nők mégis mit/miket csinálnak az öltözőkben viszonylag olyan sokáig? Jó-jó értem én, hogy öltöznek -. -" de egy kicsit részletezné egy nő mondjuk? Köszönöm.

Figyelt kérdés
Nem túl régen ismételten tapasztaltam egy fürdőben, hogy míg én kb. 5 perc alatt felöltöztem a törölközés után, addig a legtöbb nő min. 10 percet töltött el bent. A hajszárítás nem jó indok, mert nem minden nőnek van hosszú haja. Elnézést, hogy olyan sokszor használtam a "nő" szót é annak ragozott formáit, nem vagyok kirekesztő, csak érdekel a dolog.

2012. máj. 4. 15:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel tipikus piszmogó vagyok. Nekem tíz perc se elég, mert szeretek mindent szépen eligazítani magamon, a vizes ruhát nem csak bedobálni a táskába, ellenőrizni, hogy minden megvan-e, és utálok sietni, mert akkor közben leizzadok. Meg aztán a szűkebb női cuccot nehezebb a még nedves bőrre ráncigálni, mint a férfi ruhákat. Kb ennyi. 18/L
2012. máj. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Hm köszönöm a normális válaszokat. :)
2012. máj. 4. 16:20
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát én például, úszás után lezuhanyzok alaposan. Megmosom a hajam alaposan, majd a balzsamot hatni hagyom majd azt is lemosom. Kiöblítem a fürdőruhámat, az úszósapkámat, az úszószemüveget a klórtól. Megtörölközöm, félig felöltözöm (hogy ne izzadjak ki nagyon, de így is mindig nagyon meleg lesz, mire kész leszek), majd megszárítom a hajam. Ennyi, ez nálam 25-30 perc körülbelül. Nyáron kevesebb, mert akkor nem szárítom a hajam. (Ja és még: Nem sminkelem magam. A lábujjaim közé teszek hintőport, izzadásgátlót a hónom alá, esetleg testápolóval bekenem magam, ha nagyon száraznak érzem magam, ja és egy időben még hajmosás után használtam hajszeszt azzal is elvacakoltam.)

Egy másfél két órás úszás után én már nem sietek, csak szépen lassan, nyugodtan készülődök. De mindig kész voltam 30 perc alatt. Órakor szoktam kijönni a vízből, félre kell kint lenni az előtérben, mert fél tízkor zár az intézmény. Remélem elég részletes voltam. :)

2012. máj. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Igen, elég részletes volt, kösz. :)
2012. máj. 4. 17:33
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bár hosszú hajam van, de nem szoktam megszárítani - sokszor még télen sem -, szóval én tényleg nem azért piszmogok, mert hajat szárítok.

Viszont: hiába törölközöm meg rendesen, valamennyire akkor is nedves marad a bőr. Így sokkal nehezebb belebújni az amúgy is szűk nadrágba, felsőbe, utána még el is igazgatom magamon, ez eltart egy ideig.

Aztán oké, hogy nem szárítom meg a hajam, de azért átdörgölöm törölközővel rendesen, aztán még megyek a tükörhöz, szempillaspirál fel, mert anélkül olyan, mintha nem is lenne szempillám. Ez valószínűleg nem is észrevehető, ezért gondolhatja azt bárki, hogy mi tart ennyi ideig, amikor ki se vagyok festve, de azért ezzel is eltelik egy-két perc.

2012. máj. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
engem zavar, ha nedves a bőröm törölközés után és várok, h száradjak kicsit, de közben fésülködöm, hajat szárítok (ha épp nem nyár van) és ha olyan kedvemben vagyok kifestem magam, előtte még szokott egy zuhi is lenni.
2012. máj. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!