Egyet ertesz azzal, hogy a Titanicra eloszor az elso osztalyu utasokat engedtek csak fel?
Ez nagyon érdekes kérdés. Természetesen leszögezem én is, hogy minden ember élete egyformán értékes, és senki nem döntheti el, kinek kell meghalnia és ki élheti túl a katasztrófát. Viszont ha belegondolok, mégis muszáj azt mondanom, hogy több szegénynek kellett volna beleülnie a csónakba, mint gazdagnak, aki a pénze nélkül teljesen életképtelen. Eszembe jut a Cameron-filmből Rose vőlegénye, aki agyon is lőtte magát nem sokkal a katasztrófa után, mikor a gazdasági válság miatt tönkrement. A szegények között szerintem sokkal több lehetett az életrevaló, küzdőképes ember, aki reálisan képes látni a világot. Belőlük még bármi lehetett volna, ha túlélik. No persze ez csak általánosítás.
És bár nőnemű vagyok magam is, az is elég abszurd, hogy csak nők és gyerekek... ez esetben tehát a család ottmarad a családfő, az eltartó nélkül, hogy az érzelmi megrázkódtatásról már ne is szóljak: megint csak életképtelen emberek élik túl. Inkább egyben kellett volna tartani minél több családot, mert abban az időben a nők férfi nélkül sokkal kiszolgáltatobbak voltak, mint ma, hiszen akkor még főleg csak a férfiak keresték a pénzt.
Azt viszont nem értem, a Titanic esetében miért nem beszélnek soha a másodosztályról, mindig csak az első- meg a harmadosztály utasait hasonlítják össze. Hány ember élte túl onnan, egyáltalán kik és hányan utaztak a másodosztályon? Az ilyen középréteg, polgárság volt?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!