Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyet ertesz azzal, hogy a...

Egyet ertesz azzal, hogy a Titanicra eloszor az elso osztalyu utasokat engedtek csak fel?

Figyelt kérdés
A mai al-humainsta vilagunkban, ugy gondolom erre nagy tobbsegben NEM valasz erkezne, legalabbis ami a kozep es az also osztaly valaszait erinti. Jo erzesbol, nyilvan en se ertek egyet, ellenben nincs mas otletem, a dontesre, hogy kik mehettek volna es kik nem. Azt gondolom, hogy a felsobb osztalyok igen borsos arat fizettek a jegyert, amiert kivaltsagok jartak, ugy, mint pincer, setany, mentocsonak. Az, hogy a tarsasag nem hivta fel a szegenyek figyelmet arra, hogy baj eseten nincsen eleg mentocsonak, illetve, hogy elzartak oket, az kegyetlenseg. Ellenben mi alapjan valogathattak volna ki a leendo tuleloket? Esszeruen nyilvan a tarsadalom hasznos tagjait kellett volna megmenteni, de nem volt ido egy gyors tesztre, vagy ki mit tud-ra. Mi a velemenyed errol? Mit lehetett volna tenni az ellen, hogy ne a tarsadalmi rang alapjan menekuljenek meg az emberek? (azon kivul, hogy elsore nok es gyerekek szalltak be)
2012. ápr. 20. 19:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon érdekes kérdés. Természetesen leszögezem én is, hogy minden ember élete egyformán értékes, és senki nem döntheti el, kinek kell meghalnia és ki élheti túl a katasztrófát. Viszont ha belegondolok, mégis muszáj azt mondanom, hogy több szegénynek kellett volna beleülnie a csónakba, mint gazdagnak, aki a pénze nélkül teljesen életképtelen. Eszembe jut a Cameron-filmből Rose vőlegénye, aki agyon is lőtte magát nem sokkal a katasztrófa után, mikor a gazdasági válság miatt tönkrement. A szegények között szerintem sokkal több lehetett az életrevaló, küzdőképes ember, aki reálisan képes látni a világot. Belőlük még bármi lehetett volna, ha túlélik. No persze ez csak általánosítás.

És bár nőnemű vagyok magam is, az is elég abszurd, hogy csak nők és gyerekek... ez esetben tehát a család ottmarad a családfő, az eltartó nélkül, hogy az érzelmi megrázkódtatásról már ne is szóljak: megint csak életképtelen emberek élik túl. Inkább egyben kellett volna tartani minél több családot, mert abban az időben a nők férfi nélkül sokkal kiszolgáltatobbak voltak, mint ma, hiszen akkor még főleg csak a férfiak keresték a pénzt.

Azt viszont nem értem, a Titanic esetében miért nem beszélnek soha a másodosztályról, mindig csak az első- meg a harmadosztály utasait hasonlítják össze. Hány ember élte túl onnan, egyáltalán kik és hányan utaztak a másodosztályon? Az ilyen középréteg, polgárság volt?

2012. ápr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a tovabbi valaszokat. Utolsonak: A masodosztalyrol is viszonylag sokan menekultek meg, pl. onnan elte tul az osszes gyerkoc. (az elson is meghalt egy kicsi) A masodosztaly jomodu kozepreteg, a jegy a harmadosztalyra egy munkas 2 havi berenek felelt meg, ebbol kovetkeztetve a masodosztalyos ennek olyan haromszorosa.
2012. ápr. 26. 21:23
 13/13 mustafa33 ***** válasza:
Miért a nőknek volt előnye? Azért mert az még az a világ volt ahol az úriemberi becsület azt diktálta. Akkor még nem volt női egyenjogúság.
2012. ápr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!