Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek sem való ez a...

Szerintetek sem való ez a vers kisgyereknek vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Pár nappal húsvét előtt jártam a Rossmannban, ahol egy anyuka vásárolt a még nagyon kicsi fiú gyerekével (3 éves vagy méég annyi sem), és a gyerek folyton locsolóverset szavalgatott, aminek az volt a vége, hogy "fel a szoknyát, le a bugyit, hadd locsoljam meg a nyuszit."


Az eladók meg anyuka nevettek rajta, de szerintem nem helyes, hogy anyuka vagy apuka ilyet tanít a még alig beszélő gyerekkel (mert gondolom, nem az ujjából szopta.)Annyi aranyos gyerekbarát versike van, amit mondhatna, miért pont ezt a vulgáris pajzán rondaságot kell egy kisgyerekkel megtanítani? Amúgy sem szeretem a pajzán locolóverseket, de kisgyerektől egyenesen borzalmas.


Szerintetek?


2012. ápr. 10. 19:39
1 2
 1/16 anonim válasza:
76%
nem reagálod túl. mert még ha 6-7 éves lenne...
2012. ápr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem jogos gondolat, most gondolj bele, megy az 5 éves Julcsikához és ezt elnyomja neki. Hát Julcsika anyukájának a helyében jól elbeszélgetnék a kisfiú anyjával.
2012. ápr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Kényszernevetés lehetett az. Egyáltalán nem helyes ilyen verseket semmilyen életkorban taníttatni.
2012. ápr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Valami vicces kedvű nagypapa megtanította a gyereknek, anyuka meg inkább nevetett, belül meg égett mint a rongy.

Én sem tanítanám a gyereknek, de első olvasatra én is felröhögtem. Aztán ez motiválja a gyereket, hogy a felnőttek nevetnek rajta, anyuka meg ugye nem tudja befogni a száját a gyereknek, ez van.

2012. ápr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy anyukát túlzottan zavarta, mert a gyerek egyszer elrontotta, hogy le a szoknyát fel a bugyit, és anyuka meg kijavította.
2012. ápr. 10. 20:02
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem túlreagálod. Pont AZÉRT, mert 3 éves. Nem tudja, miről beszél, egy vers ide vagy oda, tök mindegy, és ha elnyomja egy kislánynak, ha az anyukának van humora, akkor legyint egyet. Egy 12-14 évestől sokkal ijesztőbb lenne, mert ő már tudja, miről van szó, és komolyan is gondolná.

(Ettől függetlenül egyetértek azzal, hogy vannak aranyos locsolóversek, és az természetesen jó lenne.)

2012. ápr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel szavaltassuk el vele az összes pózt a Káma-Szutrában, mert nem tudja, miről beszél? Ezt te se hiszed komolyan.
2012. ápr. 10. 20:18
 8/16 anonim ***** válasza:

Erről a az én 4 éves fiam jutott eszembe.Én nem tanítottam ilyen verseket,de sokszor volt az apjával és annak kollégáival együtt,ahol mentek az ilyen veresek nagy röhögések közepette.A felnőtt emberek mondták,a fiam a pici agyával megjegyezte.

Amikor mentünk locsolkodni,én a szokásos "zöld erdőben jártam" versikét mondogattam neki,hogy megtanulja.

A nővéremnek,és a 6 éves lányának a következő verset mondta

-Zöld erdőben jártam,felhúztam szoknyádat,ha jón a télapó locsolhatok??"

Na a fiam kavart szépen,ami eszébe jutott..

2012. ápr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%

Komolyan nem tudja miről beszél, szóval nincs ebben semmi.

Szerintem meg minél hamarabb fel kellene világosítani a gyerekeket. Miért kell titkolózni előttük ? Na a mikulás téma az a szemétség, nem egy ilyen vers:)

2012. ápr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként egy csomó magyar versike meg mondóka elég perverz jelentéssel bír, ha kicsit továbbgondoljuk... volt erről egy riport az RTL-en nemrég. Na meg a magyar népmesékben is van egy pár érdekes jelenet... de ahogy ezt az előttem válaszoló írta, ezt ők még nem értik.


De egyébként tényleg túlreagálod... Nekem kiskoromban mindig azt mondta az egyik idétlen ismerősünk, hogy majd este jön a rézf*szú bagoly és elvisz magával :D Fogalmam nem volt, mit jelent maga a szó, de hát így megmaradt a mai napig. És nem lettem lelki sérült, vagy hasonlók...

2012. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!